17
sty
2022

Drużyna U18 przygotowuje się do rundy wiosennej

Priorytet drużyny U18 Akademii Lechii Gdańsk jest niezmienny – powrót do Centralnej Ligii Juniorów.

Przed sezonem trener drużyny U18 Akademii Lechii Gdańsk, Grzegorz Grzegorczyk z przekonaniem mówił o celach na sezon 2021/22 (link): – Cel zespołowy na najbliższy sezon jest jasny i sprecyzowany – to awans do Centralnej Ligi Juniorów (CLJ). Cele indywidualne to rozwój każdego zawodnika i dostarczenie graczy do pierwszego zespołu.

To się nie zmienia. Pierwsze kroki ku powrotowi Biało-Zielonych na należne miejsce, do CLJ został zrobiony jesienią. Lechiści okazali się najlepsi w rozgrywkach wojewódzkich, potem w zaciętych meczach barażowych udowodnili wyższość nad Jantarem Ustka.

W związku ze zmianą funkcjonowania drużyny rezerw Lechii Gdańsk (link) wyróżniający się zawodnicy drużyny U18 będą zapraszani na treningi drugiej drużyn Biało-Zielonych.

Na wiosnę drużyna Lechii U18 zmierzy się w ośmiozespołowej lidze makroregionalnej (po dwa zespoły z województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego) – zwycięzca tych rozgrywek uzyska awans do CLJ.

Trener Grzegorczyk i jego drużyna zaczęli przygotowania do wiosennych rozgrywek 10 stycznia, testami na gdańskiej AWFiS. To kolejny owoc coraz ściślejszej współpracy między największym klubem regionu, którym jest Lechia i największej uczelni w Polsce północnej (AWFiS).

– Nie przypominam sobie, by zawodnicy Lechii byli badani aż tak kompleksowo. Testy trwały aż tydzień i objęły nie tylko naszą drużynę. Teraz nasza wiedza o zawodnikach jest o wiele pełniejsza – tłumaczy nam Grzegorz Grzegorczyk. – Cały czas trenujemy na naszych macierzystych obiektach przy ulicy Traugutta.

Ważny etap przygotowań będą stanowić gry towarzyskie. Drużyna U18 Akademii Lechii zagra z:

  • Warta Gorzów (juniorzy starsi)
  • GOSRiT Luzino (IV liga)
  • Arka Gdynia (juniorzy starsi)
  • Olimpia Grudziądz – rezerwy (V liga)
  • Bałtyk Gdynia – rezerwy (V liga)
  • Bałtyk Koszalin (juniorzy starsi)
  • Zawisza Bydgoszcz (juniorzy starsi)
  • Gedania Gdańsk (V liga).
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące