02
maj
2022

Kolejna wygrana w Lidze Makroregionalnej

Drużyna U-19 Akademii Lechii Gdańsk pewnie kroczy do Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem pokonała Victorię Września 4:0.

Pierwsza połowa była średnia w naszym wykonaniu, czy wręcz słaba jeśli chodzi o organizację gry, dokonywaliśmy złych wyborów, kierowaliśmy piłkę w nie te sektory boiska co trzeba – mówi nam trener Tomasz Byszko. – Po korektach i mocniejszych słowach w przerwie do kilku zawodników dotarło jak realizować założenia w tym meczu, co poskutkowało lepszą grą i większą ilością sytuacji. W drugiej połowie sprawniej wychodziliśmy spod presji, grało nam się o wiele lepiej. Warto odnotować debiut na prawej obronie Jakuba Bohdanowicza z drużyny U-17. Tydzień temu debiutował w linii pomocy jego kolega Mikołaj Sołkiewicz – podsumował trener Byszko.

Drużyna Akademii Lechii U-19 przewodzi w grupie B Ligi Makroregionalnej, z pięcioma punktami przewagi nad Błękitnymi Stargard. Za tydzień Biało-Zieloni zmierzą się na wyjeździe z CWZS Bydgoszcz, celem będzie rewanż za porażkę u siebie w stosunku 3:5.

Lechia Gdańsk – Victoria Września 4:0 (2:0)

Bramki: Sadło x2, Cieślicki, Tuleja.

Skład Lechii: Raciniewski – Bohdanowicz, Kinder, Klessa, Kowalski – Brzęk, Pawelec, Mielnik, Tuleja (k), Cieślicki – Sadło.