21
gru
2022

Konsultacje szkoleniowe dla rocznika 2012

Akademia Lechii Gdańsk szeroko otwiera drzwi dla najzdolniejszych zawodników nie tylko z regionu Pomorza.

Koordynator roczników U-8 – U-13 Akademii Lechii Gdańsk, Mateusz Bucholc jest zadowolony z konsultacji szkoleniowej, która stanowiła jednocześnie testy naborowe do naszej Akademii:

– Po raz drugi w tym sezonie odbyły się konsultacje szkoleniowe dla zaproszonych zawodników. Tym razem wzięli w nich zawodnicy urodzeni w roczniku 2012. W konsultacjach udział wzięło 24 zawodników nie tylko z naszego regionu, ale również z Brodnicy, Torunia, Olsztyna, Tłuszcza. Wiadomo, że dla tak młodych zawodników jest to duże wydarzenie i często wiąże się to z dużymi emocjami i stresem. Pozytywne i życzliwe podejście trenerów z pewnością pozwoliło wszystkim zgromadzonym chłopcom pokazać miarę swojego potencjału. Chłopcy byli oceniani przez wszystkich trenerów z bloku U8 – U13. W niedalekiej przyszłości odbędą się również konsultacje dla roczników 2013, 2014 oraz grup naborowych czyli 2015 oraz 2016.

Jednym z zawodników, którzy wzięli udział w konsultacji był Alan Kąkol z APK Jedynka Kartuzy:

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem wziąć udział w tej konsultacji. Zostałem tu zaproszony dzięki ciężkiej pracy na treningach i w meczach.

Z udziału w testach naborowych zadowolony był również Ryszard Dawidowski, trener APK Jedynka, który na co dzień prowadzi Alana:

– Dla zawodników naszego klubu APK Jedynka Kartuzy testy w takim klubie jak Lechia Gdańsk to nagroda za ciężką pracę na treningach w całym sezonie. Chłopcy trenują cztery razy w tygodniu, rywalizują ze sobą i co weekend grają sparingi i turnieje. Dzięki temu, że mogą spróbować sił w akademii klubu z Ekstraklasy, mogą dostać dodatkowy impuls do jeszcze cięższej pracy. To na pewno wzmacnia pewność siebie, która jest nieodzownym elementem osiągniecia sukcesu w każdej dyscyplinie sportu. Mają też możliwość otrzymania wskazówek od wykwalifikowanej kadry trenerskiej Akademii Lechii Gdańsk. Czasem jeden detal może znacznie przyspieszyć rozwój młodego zawodnika. Mam nadzieję, że współpraca między APK Jedynką Kartuzy a Lechią Gdańsk będzie się rozwijać i przynosić wymierne efekty w szkoleniu młodych graczy.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące