11
paź
2023

Kurs Dyrektorów Akademii – podsumowanie

Powoli opada kurz po owocnych „burzach mózgów” jakie w zeszłym tygodniu miały miejsce na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Bursztynowy stadion gościł uczestników zjazdowej sesji kursu Dyrektorów Akademii, zorganizowanego przez Szkołę Trenerów PZPN im. Kazimierza Górskiego.

To był niezwykle intensywny i wartościowy zarazem czas dla osób, które dostały się na kurs. Tu warto wspomnieć o prestiżu tego wydarzenia – nie każda osoba, która zgłosiła chęć udziału, mogła bukować sobie miejsce w kalendarzu… Chętnych było naprawdę sporo, ale z północnej Polski na szkolenie udało się zakwalifikować jedynie dyrektorowi Akademii Lechii Gdańsk, Pawłowi Wolańskiemu (mapka poniżej).

„Patrząc na ostatnie lata to wydarzenie, którego byliśmy gospodarzem jest bezprecedensowe – pierwsze tak ważne w naszych murach. Niezmiernie cieszę się, że jako Lechia Gdańsk mogliśmy gościć elitę jeżeli chodzi o szkolenie i rozwój Akademii w Polsce. Poziom merytoryczny grupy jest znakomity, a w dodatku to ludzie o wybitnych cechach osobowościowych. Bycie częścią tego projektu w jego premierowej edycji to ogromny zaszczyt. Dodatkowo możliwość przedstawienia jako prelegent całości koncepcji Akademii od momentu jej powstawania, przez aktualny plan na rozwój, a na kierunku w jakim chcemy zmierzać kończąc, było również ogromnym wyróżnieniem. Dziękuję za taką możliwość koordynatorowi kursu Wojtkowi Tomaszewskiemu oraz obecnemu podczas tego zjazdu Dyrektorowi Szkoły Trenerów Pawłowi Grycmanowi” – powiedział dr Paweł Wolański, Dyrektor Akademii Lechii Gdańsk SA.

Uczestnicy kursu wymieniali się cennym doświadczeniem i rozmawiali o rozwiązaniach szkoleniowych wśród dzieci i młodzieży w poszczególnych klubach. W wydarzeniu wzięły udział Akademie m.in. Rakowa Częstochowa, Lecha Poznań, Zagłębia Lubin, Legii Warszawa, Wisły Kraków czy Górnika Zabrze. Tę edycję wydarzenia bez wątpienia należy uznać za udaną.

„Kolejna sesja Kursu Dyrektorów Akademii za nami. Dwa intensywne dni nauki na pewno dostarczyły nam wiele potrzebnej wiedzy w tematach, z którymi mierzymy się na co dzień w naszej pracy. Chciałbym również bardzo serdecznie podziękować osobom zarządzającymi oraz właścicielowi klubu Lechia Gdańsk za gościnność, zwłaszcza Dyrektorowi Akademii Pawłowi Wolańskiemu za wzorową organizacje i dbanie o najdrobniejsze detale organizacyjne podczas naszej sesji wyjazdowej Gdańsku. Miło będziemy wspominać dwa dni spędzone na stadionie Polsat Plus Arena Gdansk” – mówił koordynator Kursu Dyrektorów Akademii i Dyrektor Akademii Warta Poznan S.A, Wojciech Tomaszewski.

„Chciałem serdecznie podziękować Lechii Gdańsk a w szczególności Panu Dyrektorowi Akademii Pawłowi Wolańskiemu za kapitalne przyjęcie podczas Kursu Dyrektorów Akademii PZPN. Organizacja zajęć , miejsce szkolenia (Polsat Arena Gdańsk) oraz otwartość i życzliwość pracowników Lechii napewno zapadnie w pamięci wszystkich uczestników” – powiedział Dariusz Grzegrzółka, Dyrektor Akademii RKS Raków Częstochowa S.A.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące