24
mar
2021

Lechia Gdańsk szkoli i dzieli się wiedzą

Drużyna Kobiet Lechii Gdańsk rozwijała umiejętności komunikacyjne podczas wewnętrznych warsztatów.

Ostatnio bardzo dużo mówi się o „Przygotowaniu Psychologicznym – Suplemencie Narodowego Modelu Gry” wydanej przez PZPN publikacji trenerów I zespołu: Piotra Stokowca, Łukasza Smolarowa i Pawła Habrata. To pozycja przede wszystkim dla trenerów piłkarskich, ale również dla zawodników i rodziców dzieci, które trenują piłkę nożną.

Praca nad przygotowaniem mentalnym i komunikacją w zespole jest stałym elementem pracy nie tylko pierwszego zespołu, ale również Akademii Lechii Gdańsk. Ostatnio drużyna Kobiet Lechii odbyła szkolenie z komunikacji w drużynie. Zajęcia miały charakter teoretyczny oraz praktyczny.

– Komunikacja jest to bardzo ważnym elementem, który wpływa na funkcjonowanie zespołu zarówno na boisku jak i poza nim. Świadomość zasad komunikacji wpływa na zgranie i zaangażowanie zespołu. Na szkoleniu poruszyliśmy powody, dlaczego w tej samej sytuacji różni zawodnicy reagują zupełnie inaczej. Z tego wynikła rozmowa o różnicach pomiędzy temperamentem a osobowością. Kluczowa część dotyczyła dobrych komunikatów – jakie komunikaty są ważne na boisku oraz co pomaga i przeszkadza w komunikacji na meczu – mówi psycholog Akademii Lechii Gdańsk Natalia Breza.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy