23
mar
2023

Marcel Bajko i Adam Kardaś z profesjonalnymi kontraktami!

Utalentowani 17-latkowie Marcel Bajko i Adam Kardaś podpisali pierwsze w życiu profesjonalne kontrakty. Umowa wiążą tych zawodników z Lechią Gdańsk do dnia 31 grudnia 2025 r.

Zarówno Marcel Bajko, jak i Adam Kardaś rozpoczynali sezon w drużynie U-17, natomiast ich dobra postawa podczas meczów i treningów zaowocowała awansem do starszej drużyny, która gra w ogólnopolskich rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

 – Marcel Bajko to bardzo zdolny wychowanek Akademii Lechii Gdańsk. Zawodnicy o takim profilu i charakterystyce mogą zajść bardzo daleko jako profesjonalni piłkarze. Do tego etos pracy, zaangażowanie, codzienne oddanie w dążeniu do rozwojum jakie pokazuje Marcel daje dużą nadzieję, że ten rozwój będzie prawidłowy. U każdego zawodnika w tym wieku po podpisaniu pierwszego kontraktu to element cierpliwości i pokory będzie kluczem do osiągnięcia zakładanych celów. Jako Klub zrobimy wszystko, aby zadbać o optymalny rozwój, który utoruje mu drogę do pierwszej drużyny Lechii Gdańsk. Marcel bardzo identyfikuję się z barwami Biało-Zielonymi, oby to był dodatkowy czynnik napędzający do rozwoju w tym miejscupowiedział Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Marcel Bajko to lewonożny wszechstronny zawodnik, który trenuje w naszej Akademii od 2017 r. Bajko może grać zarówno na lewej stronie obrony, jak również wyżej – na lewym wahadle w systemie 1-3-5-2 czy na lewej pomocy.

Adam Kardaś to klasyczny środkowy pomocnik, który dzieli akcenty defensywne i ofensywne w idealnej proporcji 50/50.

Cieszę się, że kolejny wychowanek naszego Klubu zapracował swoją postawą na profesjonalny kontrakt. Adam Kardaś ma bardzo duży potencjał do tego, aby w przyszłości wejść do pierwszej drużyny Lechii Gdańsk i odegrać w niej istotną rolę. Dodatkowo jego osobowość, pracowitość i skromność wpisują się w cechy osobowościowe jakie chcemy, aby wyróżniały naszych zawodników. Jeżeli następne kroki będą naznaczone prawidłowym rozwojem sportowym przy zachowaniu cierpliwości i pokory do pracy, Adam w przyszłości ma szansę odnosić z Lechią sukcesy. Jego identyfikacja z barwami Biało-Zielonymi jest wartością dodaną i wpisuje się w przyjętą filozofię Akademiipowiedział Paweł Wolański, dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Obu zawodników prowadzi obecnie Marek Zieńczuk, opiekun drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Marcel Bajko i Adam Kardaś to dwaj utalentowani zawodnicy naszej Akademii. Swoim zaangażowaniem, postawą na boisku udowodnili, że warto w nich zainwestować. Liczymy na ich dalszy rozwój w biało-zielonych barwach oraz że w niedalekiej przyszłości będą stanowili o sile pierwszego zespołupochwalił swych podopiecznych trener Marek Zieńczuk, który w przeszłości aż 416 razy zagrał na boiskach Ekstraklasy. 

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy