16
sty
2022

Mateusz Bąk odchodzi z klubu – dziękujemy za wszystko!

Mateusz Bąk był ostatnio trenerem bramkarzy w drużyny CLJ U17 Akademii Lechii Gdańsk, w której stanowił ważne ogniwo sztabu z trenerem Markiem Zieńczukiem na czele.

Wcześniej przez lata popularny „Bączek” był symbolem Lechii. 11 sierpnia 2001 r. gdy odrodzona Lechia Gdańsk grała w meczu okręgowego Pucharu Polski z Błękitnymi w Sobowidzu to właśnie 19-letni Bąk stał w bramce Biało-Zielonych. Jako jedyny z zawodników wtedy obecnych na boisku przeszedł całą drogę z A klasy do Ekstraklasy, do której wróciliśmy w 2008 r.

Mateusz był wierny Lechii Gdańsk przez całą seniorską karierę poza trzema krótkimi epizodami w Portugalii, Bułgarii i Bielsku-Białej. Po zakończeniu kariery w 2017 r. Bąk pracował w Akademii Lechii i szkolił swoich bramkarskich następców. Zawodnik zagrał ogółem 220 razy w meczach ligowych w Biało-Zielonych barwach, z czego 68 razy w Ekstraklasie.

Bramkarz w 2020 r. został wybrany do „11” 75-lecia Lechii Gdańsk,

Dziś Mateusz Bąk odchodzi z naszej Akademii, ale nie mówimy „żegnaj”, a „do zobaczenia”. „Bączek” wiesz, że zawsze będziesz mile widziany w naszych Biało-Zielonych progach, bo taki kolor ma Twoje serce.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące