13
sie
2021

Pięciu zawodników Akademii Lechii Gdańsk z profesjonalnymi kontraktami

17-letni Bartosz Brylowski oraz 19-letni Wiktor Drzazga, Dominik Majer, Marek Niewiadomski i Ryszard Sumiński – ten kwintet zawodników podpisał w piątkowe popołudnie kontrakty o profesjonalne uprawianie piłki nożnej w Lechii Gdańsk. Na mocy tych umów piłkarze będą w rozpoczętym już sezonie występowali w rezerwach Biało-Zielonych w IV lidze, pod kierunkiem trenera Macieja Durasia.

– To dla tych chłopców nagroda za dotychczasową pracę – powiedział trener Duraś – Ważne, by teraz poszli za ciosem, nie spoczęli na laurach, bo to dopiero początek, a nie kres ich możliwości. Wierzę, że mogą osiągnąć bardzo wiele. Podpisanie kontraktów z naszymi zawodnikami pokazuje kierunek w jakim chce iść nasza Akademia. To zawodnicy w komplecie wywodzą się z regionu pomorskiego, nie jest to w  żadnym wypadku armia zaciężna, a piłkarze identyfikujący się z Lechią Gdańsk i z nią związani od wielu lat.

Trzech z wyżej wymienionych zawodników (Sumiński, Niewiadomski i Brylowski) przygotowywało się do sezonu biorąc udział w letnich obozach ekstraklasowego zespołu Lechii Gdańsk.

Cała piątka zawodników w poprzednim sezonie występowała w rezerwach Lechii Gdańsk, a najmłodszy z nich, Brylowski również w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Wspomniany „Brylu” (reprezentant Polski w kadrach U-15 i U-16) i Drzazga są stoperami, Majer bocznym obrońcą, a Niewiadomski i Sumiński zawodnikami środka pola.

Naszym młodym zawodnikom gratulujemy kolejnego, ważnego kroku w karierze. To ich pierwsze profesjonalne kontrakty w karierze. Trzymamy kciuki za wasze zdrowie i powodzenie na boisku oraz poza nim!

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące