16
maj
2022

Piłkarski festyn „Zostań Lechistą” już za nami

Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk odbyła się impreza „Zostań Lechistą – Piłkarski festyn z Akademią Lechii Gdańsk”. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję poznać zarówno zawodników, jak i trenerów I drużyny Biało-Zielonych.

Główną atrakcją tego dnia był miniturniej piłkarski na głównej płycie boiska. Sędziami w pierwszych meczach byli trenerzy I sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk, natomiast później w rolę arbitrów wcielili się także  zawodnicy. Dusan Kuciak oraz Michał Buchalik szkolili także młodych bramkarzy. Pomiędzy rozgrywkami była również okazja, aby zwiedzić stadion od środka. Uczestnicy festynu mieli możliwość odwiedzenia szatni zawodników Lechii oraz klubowego Muzeum. Dla najmłodszych czekały również dmuchane zamki, mini boisko oraz płachta z którą dzieci trenowały swoją celność.

– Festyn cieszył się wielkim zainteresowaniem i pokazał, jak ważna jest organizacja tego typu wydarzeń, jak istotne jest budowanie więzi pomiędzy Klubem a gdańską społecznością. Radość na twarzach dzieci i ogrom pozytywnych emocji to bez wątpienia znak, że takie wydarzenia powinny na stałe wpisać się w kalendarz naszych działań – powiedział dyrektor Akademii Lechii Gdańsk, Paweł Wolański. – Zaszczepienie w najmłodszych miłości do sportu, zbudowanie odpowiednich relacji czy wzbudzenie we wczesnym wieku silnych więzi i identyfikacji z Biało-Zielonymi barwami pozwoli zbudować odpowiednie fundamenty dla działalności Klubu, a przede wszystkim Akademii – kontynuował dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia i umożliwili dzieciom przeżycie niezapomnianych emocji na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. To wyjątkowe, że uczestnicy mieli możliwość gry z zawodnikami pierwszego zespołu, pod okiem sztabu z trenerem Tomaszem Kaczmarkiem na czele oraz oczywiście trenerów Akademii. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci oraz rodziców, którzy wzięli udział w Biało-Zielonym festynie – podsumował Paweł Wolański.

W całym wydarzeniu bardzo pomogli przedstawiciele oraz zawodnicy naszej Akademii. –  Festyn udał się w 100%. Bardzo cieszy nas duża frekwencja – gościliśmy ponad 230 dziewczynek i chłopców. Wszyscy w Akademii Lechii Gdańsk mamy nadzieję, że na kolejnych festynach ta liczba będzie większa, co przełoży się na także na zwiększoną liczbę zawodników, którzy będą chcieli do nas dołączyć – powiedział Grzegorz Grzegorczyk, koordynator Akademii Lechii Gdańsk.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące