01
mar
2022

Podsumowanie dokonań Akademii Lechii w lutym

Post podsumowujący dokonania Akademii Lechii Gdańsk w lutym.

Kilka spotkań w ubiegłym miesiącu rozegrały rezerwy Lechii Gdańsk występujące na co dzień w IV lidze. Co prawda liga jeszcze nie inaugurowała, jednak lechiści mają za sobą parę pożytecznych sparingów. Na pierwszy ogień przyszedł kontrolny mecz z zespołem U18 z Centralnej Ligi Juniorów Arki Gdynia. W ciągu czterech pierwszych minut dwa razy z zimną krwią do siatki trafił nasz snajper, Krystian Okoniewski, który wyraźnie nabrał wiatru w żagle, po pobycie z pierwszą drużyną na zimowym obozie w Turcji. Potem gospodarze zbliżyli się na odległość bramki kontaktowej, jednak tuż przed przerwą z rzutu karnego rezultat podwyższył Omran Haydary. Ostatecznie spotkanie sparingowe zakończyło się minimalną, acz zasłużona wygraną Biało-Zielonych 3:2.

Zimą każdego roku przedstawiciele Lechii Gdańsk udają się do Kętrzyna, by wziąć udział w turnieju rozgrywanym dla uczczenia pamięci Adama Dydzińskiego. Tradycji stało się zadość, wczoraj drużyna rezerw Lechii Gdańsk wzięła udział w XIII Memoriale im Adama Dydzińskiego. Tym razem rywalami byli gospodarze z IV-ligowej Granicy Kętrzyn i juniorzy U19 Stomilu Olsztyn.

Nasza druga drużyna pod kierunkiem trenera Tomasza Byszki okazała się zdecydowanie najlepsza w turnieju i wygrywała go.

Kolejny sparing drużyny rezerw Lechii Gdańsk odbył się na głównej płycie naszego domu przy ulicy Traugutta 29, jako że po opadach śniegu i minusowej temperaturze boczne boisko zostało zmrożone.

Zespół trenera Tomasza Byszki wystąpił w wyjątkowo mocnym zestawieniu, wzmocniony zawodnikami kadry pierwszego zespołu. Spotkanie toczyło się przy przewadze zespołu Biało-Zielonych, którzy dopiero w drugiej połowie przełożyli dominację na celne strzały do bramki III-ligowego Bałtyku Gdynia. Wyrównał tuż po przerwie Jakub Kałuziński, a o zwycięstwie przesądził w ostatniej akcji meczu Bartosz Brzęk.

W ubiegły weekend rezerwy zmierzyły się w Pruszcz z zespołem Czarnych.

Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando od pierwszej do ostatniej minuty pod naszą pełną kontrolą. Zaprezentowaliśmy dobrą organizację w ofensywie, długo trzymaliśmy piłkę, byliśmy blisko siebie, co pozwalało na szybką reakcję po stracie i ponownie budowanie kolejnych ofensywnych akcji. Przy kilku sytuacjach mogliśmy zachować się zdecydowanie lepiej co dałoby nam kolejne bramki, lecz albo brakowało ostatniego podania za linię kiedy przeciwnik nie reagował na nasze ruchy głębokie, albo po prostu brakowało skuteczności przy 100-procentowych sytuacjach. Ostatecznie podopieczni Tomasza Byszki zwyciężyli 7:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali: Sadowski, Sadło x2, Klessa, Sumiński, Pietrzak, Haydary.

To będzie bardzo ważna runda dla zespołu U18 Akademii Lechii Gdańsk pod trenerską opieką Grzegorza Grzegorczyka. Nasza drużyna w ośmiozespołowej lidze makroregionalnej (po dwa zespoły z województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego) – zwycięzca tych rozgrywek uzyska awans do CLJ.

Drużyna U18 Akademii Lechii Gdańsk, która walczy o powrót do CLJ pokonała rezerwy Gedanii 5-3 w kolejnym sparingu, mimo iż do przerwy przegrywała 0:3. Bramki dla Lechii: Mąka ‘46, Sadło ‘48, Grądziel 64’, Tatara 74’ i 86′

Mecz z Concordią był dla nas bardzo wymagającym spotkaniem, zagraliśmy bardzo młodym składem złożonym z zawodników urodzonych od 2003 do 2006, rywalem była drużyna lidera IV ligi warmińsko-mazurskiej. Od samego początku oddaliśmy przeciwnikom inicjatywę przez co graliśmy za nisko i nie mogliśmy zdominować środkowego sektora boiska, co z biegiem czasu zaczęło nam się udawać. Zaczęliśmy utrzymywać się przy piłce przy lepszej organizacji ofensywnej, co przyniosło dwie bramki w pierwszej połowie. W drugiej połowie decydująca okazała się przewaga fizyczna rywala oraz determinacja i chęć złapania z nami kontaktu, przez kilka momentów tego meczu mieliśmy duże problemy, żeby zorganizować się w bronieniu. Szkoda straconych bramek, bo jedna padła po rzucie wolnym z bocznego sektora boiska, gdzie mogliśmy się lepiej zachować, a dwóch pozostałych przypadkach zagraliśmy zbyt miękko w obronie. Concordia pokonała lechistów 3:2. Trafienie dla Biało-Zielonych zanotowali Kharyton oraz Zaręba.

Zespół Kobiet Lechii Gdańsk prowadzony przez Roberta Bandrowskiego w przerwie między rundami również nie próżnował. Zwycięskie sparingi z Juventusem Toruń (9:3) oraz Stomilankami (4:0). Ponadto warto dodać, że jest to zespół ze ścisłej czołówki I ligi, niemniej trzeba zaznaczyć, że przeciwnik nie wystawił swojego pierwszego składu.

Bardzo dobrze zaprezentowała się również niemal najmłodsza grupa z naszej Akademii. Zespół U13 prowadzony przez Piotra Jasińskiego w sobotę uzyskała awans do grupy złotej i w nagrodę w niedzielę zagrała z najlepszymi drużynami podczas turnieju halowym w Starogardzie Gdańskim.

– Turniej stał na wysokim poziomie sportowym, cieszymy się, że mogliśmy się sprawdzić. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, postęp który zrobili od lipca napawa nas dużym optymizmem i nadzieją, że kiedyś takich chwil jak w ostatnim meczu z Lechem Poznań i bramki Filipa Koperskiego będziemy mieli więcej – to jest nasz cel długoterminowy. Cieszymy się, że zawodnicy mają chęci i czerpią z każdego turnieju i treningu radość oraz naukę, która procentuje i przybliża nas do wyznaczonych celów – chwalił swoich podopiecznych trener Jasiński.

 

 

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące