04
maj
2023

Podsumowanie kwietniowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk

W kwietniu na dobre rozpędziły się rozgrywki ligowe. W starszych rocznikach najważniejsze są punkty i wyniki, w młodszych natomiast rozwój zawodników i radość z gry. Pamiętając o tym zapraszamy do przeglądu wydarzeń minionego miesiąca w naszym podsumowaniu.

Dzielnie w ogólnopolskich rozgrywkach Centralnych Ligi Juniorów walczą nasze drużyny U-19, U-17 i U-15. Najwięcej emocji towarzyszyło meczom naszego najstarszego zespołu U-19. Podopieczni trenerów Marka Zieńczuka i Macieja Meggera w pięciu kwietniowych meczach zgromadzili 10 punktów, do bezpiecznej strefy CLJ jeszcze trochę im brakuje, ale pewne jest, że ta drużyna z charakterem nie podda się do ostatniego gwizdka.

Przed pierwszym z kwietniowych meczów (3:2 z Pogonią Szczecin) drużyna U-19 wyszła na boisko w koszulkach z napisem „Koper trzymaj się!” – to oczywiście słowa wsparcia dla naszego wychowanka Filipa Koperskiego, który doznał kontuzji w meczu reprezentacji Polski do lat 19.

W reprezentacyjne ślady starszego kolegi poszedł Alan Mazurkiewicz, obrońca drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk, który zagrał z orłem na piersi w swojej kategorii wiekowej w Turnieju Czterech Narodów na Węgrzech. Z kolei Kacper Rogoz z drużyny rocznika 2009 został powołany na turnus Wiosennej Akademii Młodych Orłów – to ścisły przedsionek reprezentacji Polski.

Mamy dobre wspomnienia z zeszłorocznego turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W 2022 r. drużyna rocznika 2010 (startująca pod szyldem Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Meissnera 9) okazała się najlepsza w największym dziecięcym turnieju w Europie, w dodatku pod czujnym okiem telewizyjnych kamer. W tegorocznej edycji zawodów w ślady starszych kolegów idą jak na razie zawodnicy z zespołu rocznika 2011, którzy awansowali do eliminacji wojewódzkich. Stąd już tylko krok na warszawski Stadion Narodowy i finałowy turniej!

Oprócz meczów ligowych, turniejów i spraw bieżących działalność Akademii Lechii Gdańsk to również projekty, które mają dać efekt długofalowy. Jednym z nich jest program pod nazwą „Przyszły Zawodnik Ekstraklasy”. 

Kto wie czy nie najważniejszym projektem z udziałem Akademii są trwające właśnie zapisy na rok szkolny 2023/2024 we wspomnianej SP 5 w Gdańsku do klas 4-8 o profilu sportowym.

– Zapraszamy wszystkich chętnych zawodników do wzięcia udziału w naborach wstępnych do klasy 4 oraz naborach uzupełniających do klas 5-7. Każdy młody piłkarz, który chce spróbować swoich sił i przetestować swoje umiejętności, jest u nas bardzo mile widziany – komentuje Grzegorz Grzegorczyk, Koordynator ds. Rozwoju Akademii Lechii Gdańsk.

Do Warszawy zawitała ekipy rocznika 2012 i 2015. Starsza miała przyjemność wziąć udział w turnieju IPN Trophy – walka na boisku (wysokie drugie miejsce) i zwiedzanie naszej stolicy. Młodzi piłkarze mieli okazję uczestniczyć w Kongresie Pamięci Narodowej, odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zwiedzić warszawską starówkę wraz z przewodnikiem, który opowiedział wiele ciekawych historii i legend miejskich.

Młodsza drużyna rocznika 2015 wzięła udział w mocno obsadzonym Varsovia Cup z podobnym równie dobrym efektem –zajęła trzecie miejsce.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące