01
gru
2022

Podsumowanie listopadowych poczynań Akademii

Listopada jest miesiącem, w którym jesienne rozgrywki powoli finiszują. W grze są już tylko dwie najstarsze drużyny Akademii Lechii Gdańsk – U-19 i U-17, które grają w Centralnych Ligach Juniorów, ale i one zaraz przerwą rozgrywki na czas zimy. Więcej o wydarzeniach z minionego miesiąca w naszym podsumowaniu.

Tak jak w poprzednich miesiącach w omówieniu listopada pierwszeństwo przyznajemy paniom. Kobieca drużyna Lechii Gdańsk bardzo mocno finiszowała w rozgrywkach III ligi – pięć kolejnych wygranych dało zawodniczkom trenera Artura Kaima finiszować na czwartym miejscu. Awans, który został postawiony jako cel przed sezonem jest wciąż realny. 6 punktów straty do lidera to z pewnością nie jest strata nie do odrobienia.

– Idziemy do przodu, czujemy się coraz silniejsi jako zespół, wierzymy w awans i będziemy walczyć do ostatniego meczu – mówił nam trener Artur Kaim po zakończeniu rundy jesiennej.

Na szczegółowe podsumowania dotyczące wyżej wymienionych drużyn U-19 i U-17 Akademii Lechii Gdańsk przyjdzie jeszcze czas po zakończeniu rozgrywek. Na razie warto zaznaczyć, że w połowie miesiąca nastąpiła zmiana na stanowiskach trenerskich w tych zespołach. Trenerzy Marek Zieńczuk i Artur Kosznicki zespół U-17 zamienili na U-19. W przeciwnym kierunku podążyli trenerzy Tomasz Byszko i Łukasz Rusinek – z U-19 do U-17.

Listopad stał również pod znakiem kadrowych powołań. Najważniejszą z reprezentacji jest oczywiście ta pierwsza, która dzielnie spisuje się na mistrzostwach świata w Katarze. Ważnym ogniwem polskiej drużyny jest Przemysław Frankowski. Skrzydłowy obecnie jest zawodnikiem Lens, a futbolową edukację odbierał w juniorskich, a potem seniorskiej drużynie Lechii Gdańsk. „Franek” to mistrz Polski juniorów młodszych z 2012 r. w biało-zielonych barwach.

Robią wszystko, by pójść w ślady Frankowskiego inni zawodnicy naszej Akademii: Filip Koperski w reprezentacji Polski U-19 i Krystian Okoniewski w U-18 oraz najmłodszy z nich: Bartosz Pieczka w U-15. Ten ostatni najmłodszy z nich wywodzi się z Tucholi, przyszedł do Lechii przed bieżącym sezonem. Pieczka oprócz reprezentacji Polski zdążył już zadebiutować w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17 gdzie zmagał się z zawodnikami o dwa lata starszymi.

Na adres Akademii Lechii Gdańsk przychodziły powołania nie tylko adresowane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Nie narzekaliśmy na brak wydarzeń na szczeblu lokalnym – lechiści godnie reprezentowali Pomorski ZPN w meczach z rówieśnikami z innych wojewódzkich związków piłki nożnej.

Grudzień będzie miesiącem tzw. „roztrenowania” i świątecznego ładowania akumulatorów na rundę wiosenną. To nie znaczy, że wieszamy buty na kołku. Praca sportowca, by codziennie być coraz lepszym nigdy się nie kończy. W związku z tym zapraszamy do śledzenia zmagań naszych wychowanków na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy