03
kwi
2023

Podsumowanie marcowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk!

W marcu do ligowej gry wróciły wszystkie drużyny Akademii Lechii Gdańsk, ale kto wie czy nie równie ważne rzeczy działy się poza boiskami.

Nasza Akademia otrzymała dotację sportową od Miasta Gdańsk w corocznym konkursie grantowym, ponadto rozpoczęły się dwa ważne projekty – Top Talent (bezpłatny, finansowany z budżetu Miasta) oraz przede wszystkim program klubów partnerskich – możemy ujawnić, że wpłynęły już pierwsze aplikacje.

Młodzi zawodnicy, urodzeni w 2006 r. Marcel Bajko i Adam Kardaś podpisali pierwsze profesjonalne kontrakty z Lechią Gdańsk – wielkie brawa!

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że droga do I zespołu Lechii Gdańsk stoi otworem nie tylko przed najzdolniejszymi zawodnikami, ale również trenerami Akademii. W zajęciach ekstraklasowej drużyny Lechii gościnnie wzięli udział Wiktor Rachwał, Bartosz Borkowski, Oliwier Jakuć, Filip Tonder oraz Oskar Nikadon. Na stałe do sztabu Lechii Gdańsk dołączyli nasi szkoleniowcy: Piotr Opuszewicz jako trener bramkarzy oraz Damian Fos jako trener przygotowania motorycznego.

Marzec obfitował w kadrowe powołania dla lechistów. Do reprezentacji Polski U-15 powołania otrzymali Alan Mazurkiewicz i Kornel Łukasiak, w konsultacjach regionalnych wzięli udział zawodnicy drużyn rocznika 2009 (Aureliusz Cichosz i Wojciech Salomonowicz) oraz 2010 (Jan Jóskowski, Jakub Abramowicz, Krzysztof Menzel, Adrian Riebandt).

Dzielnie w rozgrywkach Centralnych Ligi Juniorów walczą nasze drużyny U-19, U-17 i U-15. W awans do II ligi celuje kobieca drużyna Lechii Gdańsk pod kierunkiem trenera Artura Kaima.  Grano w lidze, grano też w turniejach. Nasze najmłodsze nadzieje, grupa naborowa chłopców urodzonych w 2016 r. została zdecydowanym zwycięzcą warszawskiego Pro Future Cup.

Przypominamy, że treningi grup naborowych roczników 2015 i 2016 Akademii Lechii Gdańsk odbywają się poniedziałek/środa/piątek w godz. 17.00 do 18.30, balon przy ulicy Meissnera 5.

Dzieci z roczników 2017 i 2018 zapraszamy we wtorek i czwartek godz. 16.00-17.30, ulica Meissnera 9, na boisku orlik (SP nr 5).

Z kolei drużyna rocznika 2012 ma pamiątkę na całe życie – ekipa trenerów Macieja Kostrzewy i Patryka Przybylskiego z powodzeniem wystąpiła w Number One Cup na obiektach Jaguara, pokonując m.in. rówieśników ze słynnego Liverpoolu i remisując z Evertonem.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące