28
wrz
2020

Podsumowanie meczów Akademii Lechii Gdańsk

W miniony weekend swoje kolejne ligowe mecze rozegrały drużyny naszej Akademii. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania weekendowych występów.

Rezerwy Lechii Gdańsk w ramach 9. Kolejki IV Ligi RWS Investment Group podjęły na własnym boisku zespół GKS Kowale. Biało-Zieloni przez cały czas mieli mecz pod kontrolą, a ostatecznie wysoko wygrali 6:0. Bramki dla Lechii zdobywali Mateusz Sadło x2, Mateusz Żukowski x2, Marek Niewiadomski oraz Ricardo. Niedzielna wygrana była drugim zwycięstwem naszej drużyny w sezonie 2020/2021. Po 7. rozegranych spotkaniach podopieczni Dominika Czajki mają na swoim koncie 7 „oczek”. W następnej kolejce Lechia uda się do Ustki, gdzie zmierzy się z miejscowym Jantarem.

 

W miniony weekend tylko dwie drużyny występujące w CLJ rozegrały swoje mecze. Spotkanie Lechii Gdańsk U-18 zostało przełożone. Jako pierwszy, swój mecz rozegrał nasz zespół występujący w CLJ U-15. W piątek Lechia zmierzyła się na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz, a spotkanie zakończyło się wygraną Biało-Zielonych 4:0. Dzięki temu zwycięstwu Lechia awansowała na 6. miejsce w tabeli. Komplet punktów zdobyli również podopieczni Marka Zieńczuka, którzy w ramach CLJ U-17 pokonali na wyjeździe AP Reissa Poznań 1:0. Po siedmiu rozegranych meczach nasz zespól znajduje się na 6. miejscu w tabeli.

 

Zwycięstwem zakończył się również pojedynek naszej żeńskiej drużyny. W ramach III Ligi kobiet Lechia Gdańsk zmierzyła się na wyjeździe z Lwem Lębork. Mecz zakończył się pewną wygraną 4:1! To dobry prognostyk przed środowym finałem wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym to Lechia Gdańsk zagra z zespołem KS Dekpol Tczew!

 

Pozostałe mecze:

 

Pomorska Liga Juniorów C1 – sezon 2020/2021

 

Lechia Gdańsk – Rodło Kwidzyn 8:1

 

Pomorska Liga Juniorów C2 – sezon 2020/2021

 

Jaguar Gdańsk AP – Lechia Gdańsk 5:1

 

Pomorska Liga Juniorów D1 – sezon 2020/2021

 

Kaszubia Studzienice – Lechia Gdańsk 2:1

 

Liga Juniorów D1 – grupa Gdańsk III – sezon 2020/2021

 

Lechia II Gdańsk – Escola Futbolu Pruszcz Gdański 0:2

 

Liga Juniorów D2 – grupa Gdańsk IV – sezon 2020/2021

 

Escola Futbolu Pruszcz Gdański – Lechia II Gdańsk 6:3

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy