02
lis
2020

Podsumowanie meczów Akademii Lechii Gdańsk

W miniony weekend swoje kolejne ligowe mecze rozegrały drużyny naszej Akademii. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania weekendowych występów.

Kolejne ligowe pojedynek rozegrała nasza drużyna rezerw. W meczu 14. Kolejki IV Ligi „RWS INVESTMENT GROUP” Lechia II Gdańsk zmierzyła się na wyjeździe z Wdą Lipusz, bezpośrednim sąsiadem w tabeli naszego zespołu. Wynik spotkania w 20. minucie otworzył Mikołaj Pietrzak, który wyprowadził Biało-Zielonych na prowadzenie. Podopieczni Dominika Czajki nie nacieszyli się jednak tym prowadzeniem zbyt długo, ponieważ już 7 minut później ponownie mieliśmy remis.  Wtedy właśnie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który został zamieniony na bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W 48. minucie sędzia podyktował drugą „jedenastkę” tego dnia. Na nasze szczęście tym razem była ona wynikiem przewinienia w polu karnym Lechistów. Do piłki podszedł Maciej Kaczorowski, który się nie pomylił, dzięki czemu Lechia drugi raz objęła prowadzenie. Niestety w kolejnych minutach byliśmy świadkami już tylko goli gospodarzy. Najpierw w 70. minucie Wda doprowadziła do remisu, a 10 minut później była już na prowadzeniu. Po słabszej drugiej połowie Lechia II Gdańsk ostatecznie przegrała to spotkanie 2:3.

 

Po tym spotkaniu nasz zespół z 13 punktami na swoim koncie zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli. Warto jednak pamiętać, że nasz zespół ma do rozegrania jeszcze dwa zaległe mecze. W następnej kolejce zespół Dominika Czajki podejmie na własnym boisku Chojniczankę II Chojnice. Początek spotkania w sobotę 7 listopada, o godzinie 11:00.

 

Wda Lipusz – Lechia II Gdańsk 3:2

Bramki dla Lechii: 20’ Maciej Pietrzak, 48’ Maciej Kaczorowski

Skład: 1. Patryk Prange – 3. Dominik Majer – 5. Mikołaj Pietrzak – 8. Marek Niewiadomski – 9. Wiktor Drzazga – 10. Mateusz Sadło – 11. Mateusz Borcuch – 14. Maciej Kaczorowski – 16. Karol Landowski (c) – 17. Mariusz Duraj – 18. Michał Formella

 

III LIGA KOBIET

Victoria Niemcz – Lechia Gdańsk 1:13

 

Centralna Liga Juniorów U-18

Lechia Gdańsk – Gwarek Zabrze 8:2

 

Centralna Liga Juniorów U-17

FASE Szczecin – Lechia Gdańsk 1:2

 

Centralna Liga Juniorów U-15

Fase Szczecin – Lechia Gdańsk 2:0

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:4

 

Pomorska Liga Juniorów C1 

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 3:0

 

Pomorska Liga Juniorów C2

Lechia Gdańsk – Bałtyk Gdynia AP 1:1

 

Liga Juniorów C2 – grupa Gdańsk II

Lechia II Gdańsk – Gedania II Gdańsk 2:5

 

Liga Juniorów D1 – grupa Gdańsk III

Lechia II Gdańsk – Sparta Gdańsk 0:3

 

Liga Juniorów D2 – grupa Gdańsk III

Lechia Gdańsk – Conrad Gdańsk 6:0

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące