01
lut
2022

Podsumowanie styczniowych dokonań Akademii

Post podsumowujący dokonania Akademii Lechii Gdańsk w styczniu.

10 stycznia drużyna IV- ligowych rezerw Lechii Gdańsk rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Podopieczni Tomasza Byszki rozegrali już trzy przedsezonowe sparingi. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem Biało-Zielonych (3-1 z Pomezanią Malbork, 13-0 z Koroną Wilkowice), natomiast w ostatnim towarzyskim starciu lechiści uznali wyższość Gedanii (1-2).

Kobiecy zespół swoje przygotowania rozpoczął 10 stycznia. Przypomnijmy, że drużyna Lechii Gdańsk zajmuje na półmetku makroregionalnej III ligi trzecie miejsce, tracąc ledwie dwa punkty do liderującego Lecha/UAM Poznań. Pierwsze kontrolne spotkania podopieczne Roberta Bandrowskiego rozegrają już 5 lutego, a ich rywalem będzie zespół Juventusu Toruń.

Priorytet drużyny U18 Akademii Lechii Gdańsk jest niezmienny – powrót do Centralnej Ligii Juniorów. To się nie zmienia. Pierwsze kroki ku powrotowi Biało-Zielonych na należne miejsce, do CLJ został zrobiony jesienią. Lechiści okazali się najlepsi w rozgrywkach wojewódzkich, potem w zaciętych meczach barażowych udowodnili wyższość nad Jantarem Ustka. Na wiosnę drużyna Lechii U18 zmierzy się w ośmiozespołowej lidze makroregionalnej (po dwa zespoły z województw Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego i Pomorskiego) – zwycięzca tych rozgrywek uzyska awans do CLJ.

Drużyna rocznika 2008 Akademii Lechii Gdańsk rozpoczęła kolejny, półroczny makrocykl. W planach m.in. obóz w Zakopanem. Szczegółowymi testami diagnostycznymi przeprowadzonymi na AWFiS w Gdańsku, drużyna U14 (rocznik 2008) rozpoczęła drugi, półroczny makrocykl pracy w sezonie 2021/22. Pierwszy sparing Biało-Zieloni rozegrają z Olimpią Elbląg.

Na jesień drużyna rocznika 2009 Akademii Lechii Gdańsk, pod kierunkiem trenera Dawida Żmijewskiego doskonale zaprezentowała się w prestiżowo obsadzonym turnieju Number One Cup 2021 (LINK). W rozegranych w Gdańsku zawodach Biało-Zieloni zajęli wysokie czwarte miejsce, mierząc się z takimi firmami jak Paris Saint-Germain czy PSV Eindhoven.

Wznowiliśmy treningi 10 stycznia. Trudno na tym etapie szkolenia mówić o okresie przygotowawczym do rundy wiosennej, gdyż przez cały rok realizujemy plan określony na początku sezonu – tłumaczy trener Dawid Żmijewski.

Biało-Zielony zespół Akademii U12 ma baterie naładowane do pełna po przerwie świąteczno-noworocznej. Ekipa sumiennie przygotowuje się do rundy wiosennej, w planach ma szereg sparingów.

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii w nowym roku zdążyła rozegrać już cztery sparingi. W ostatnim z nich pokonali Arkę Gdynia 3:1. Przed nimi jednak jeszcze kilka towarzyskich potyczek w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Biało-Zieloni zagrają m.in. z AS Pomorze, Varsovią, a 12 lutego wezmą udział w mini turnieju w Słupsku.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące