03
paź
2022

Podsumowanie wrześniowych poczynań Akademii Lechii Gdańsk

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczynają się zajęcia szkolne. To również czas, w którym mocno przyspieszają rozgrywki ligowe. Coraz więcej i ciekawiej działo się we wrześniu na boiskach, na których występują zawodniczki i zawodnicy Akademii Lechii Gdańsk. Więcej o wydarzeniach z minionego miesiąca w naszym podsumowaniu.

Pierwszeństwo należy się paniom, które ze zmiennym szczęściem grają w III-ligowych rozgrywkach grupy II. Po pięciu kolejkach zawodniczki Artura Kaima zajmują lokatę w środku stawki – są na szóstym miejsce w 12-zespołowej lidze. Na froncie pucharowym nasza drużyna po raz trzeci z rzędu dotarła do finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Jak w poprzednich latach rywalem w walce o trofeum będzie drużyna rezerw Pogoni Gościniec nad Wisłą Tczew. Spotkanie finałowe odbędzie się 12 października w Sztumie.

Sezon 2022/23 w pełni, ale zbieramy jeszcze owoce poprzednich rozgrywek. Tak jest ze zwycięzcami turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którzy w maju przed kamerami telewizyjnymi na Stadionie Narodowym okazali się najlepsi w kraju. To drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii, która w tych rozgrywkach reprezentuje Szkołę Podstawową numer 5. W nagrodę chłopcy wraz z trenerami Mateuszem Bucholcem i Maciejem Kostrzewą kibicowali reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym w meczu Ligi Narodów z Holandią, a dzień wcześniej wzięli udział w zajęciach i spotkali polskich kadrowiczów – m.in. najlepszego piłkarza świata, Roberta Lewandowskiego i wychowanka Lechii, Przemysława Frankowskiego. Motywacja po takich wydarzeniach rośnie niesamowicie!

Akademia Lechii Gdańsk to cotygodniowe rozgrywki ligowe, ale też i dbałość o historię naszego miasta i regionu. Takim akcentem był występ naszych młodych zawodników w okolicznościowym meczu rozegranym na 100-lecie Gedanii. Spotkanie rozegrano przy Traugutta 29, zawodnicy Akademii pokazali się z bardzo dobrej strony, a Krystian Okoniewski i Filip Tonder wpisali na listę strzelców w barwach pierwszej drużyny Lechii. Ten drugi wraz z innymi zawodnikami zespołu U-19 Wiktorem Rachwałem i Robertem Wójcikiem wzięli udział w treningu I zespołu Lechii pod kierunkiem trenera Marcina Kaczmarka.

Na ligowych murawach drużyna U-19 pod dowództwem trenera Tomasza Byszko na razie plasuje się w drugiej połowie tabeli. Pozytywnym akcentem była na pewno pierwsza wygrana w sezonie – był to zwycięski mecz z Pogonią w Szczecinie – 2:0.

To na razie pierwsze ligowe koty za płoty, ale wyżej w ligowej hierarchii stoją młodsi koledzy ekipy U-19. Drużyna U-17 pod wodzą trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego gra na razie bezkompromisowo – w siedmiu meczach pięć razy wygrała i poniosła dwie porażki co na koniec miesiąca daje jej szóste miejsce w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

W młodszych rocznikach mieliśmy m.in prestiżowe zwycięstwo drużyny U-14 w derbach Gdańsk z UKS ORLEN (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-cenna-wygrana-druzyny-rocznika-2009-nad-uks-orlen/) oraz występ drużyny rocznika 2011 w Super Cup w Licheniu Starym.

W październiku na wszystkie roczniki Akademii Lechii Gdańsk czekają kolejne wymagające wyzwania.
Zapraszamy do śledzenia zmagań naszych wychowanków na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące