13
lut
2022

Pożyteczny sprawdzian i wygrana rezerw w sparingu z Bałtykiem Gdynia

Kolejny sparing drużyny rezerw Lechii Gdańsk odbył się na głównej płycie naszego domu przy ulicy Traugutta 29, jako że po opadach śniegu i minusowej temperaturze boczne boisko zostało zmrożone.

Zespół trenera Tomasza Byszki wystąpił w wyjątkowo mocnym zestawieniu, wzmocniony zawodnikami kadry pierwszego zespołu. Spotkanie toczyło się przy przewadze zespołu Biało-Zielonych, którzy dopiero w drugiej połowie przełożyli dominację na celne strzały do bramki III-ligowego Bałtyku Gdynia. Wyrównał tuż po przerwie Jakub Kałuziński, a o zwycięstwie przesądził w ostatniej akcji meczu Bartosz Brzęk.

– Był to dla nas pożyteczny sprawdzian. Cieszę się, że wsparli nas zawodnicy pierwszego zespołu, bo na pewno była to cenna lekcja dla chłopaków z akademii, którzy mogli podpatrzeć ich zachowania. Spotkanie toczyło się pod nasze dyktando, budowaliśmy grę od tyłu, dobrze reagowaliśmy na stratę piłki, tworzyliśmy sobie dużo szans do zdobycia bramki lecz nasza skuteczność zawodziła – powiedział nam po meczu trener Tomasz Byszko.

W kolejnych tygodniach, w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych, drużyna rezerw Lechii Gdańsk zmierzy się w sparingach z III-ligowym Zawiszą w Bydgoszczy i IV-ligową Concordią Elbląg w Sopocie.

Lechia II Gdańsk – Bałtyk Gdynia 2:1 (0:1)

Bramki: Jakub Kałuziński 47, Bartosz Brzęk 90 – Igor Jankowski 8

 

LECHIA II: Buchalik – Brzęk, Neugebauer (60 Kaczorowski), Tobers (46 Brylowski), Zagraba (46 Tuleja) – Kryeziu (60 Niewiadomski), Makowski (60 Sumiński) – zawodnik testowany (46 Borkowski), Kałuziński (60’ Cieślicki), Diabate (60 Haydary) – Sezonienko (50 Majer).

BAŁTYK: Bartkowiak – Lengiewicz (76 Kaźmierczak), Długołęcki, Garbacik, Bohm (76 Kapuściński) – Sikorski, Skrzecz (87 Brodnicki), Gołuński (46 testowany), Gułajski (76 Kośnik) – Marczak (87 Ossowski), Jankowski (46 Nowicki).

Zdjęcie źródło: Bałtyk Gdynia

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące