20
kwi
2022

Przekonujące zwycięstwo i awans do ćwierćfinału regionalnego Pucharu Polski!

Rezerwy Lechii Gdańsk w dzisiejsze popołudnie mierzyli się ze Stolemem Gniewino w ramach rozgrywek o regionalny Puchar Polski. Podopieczni Tomasza Byszko zaprezentowali się znakomicie i zdobyli w tym meczu aż sześć bramek! Warto wspomnieć, że w zespole rezerw od pierwszych minut zaprezentowało się kilku zawodników z pierwszej drużyny. 

– Cieszymy się, że gramy dalej, Zdominowaliśmy ten mecz i kontrolowaliśmy go od początku do ostatniej minuty. Cieszy skuteczność, ale szkoda tej jednej bramki. Stolem miał tę jedną sytuację ze stałego fragmentu w pierwszej połowie, jedną kontrę w drugiej, która zakończyła się rzutem karnym. Szkoda dla nas, bo zagraliśmy dobry mecz na tyle, aby zagrać na zero z tyłu i nie tracić niepotrzebnej bramki. Odnośnie gry cieszy, że większość zawodników z akademii już dźwiga ciężar grania z zespołami seniorskimi. Myślę, że jest to dobry prognostyk na przyszłość – podsumował po spotkaniu trener Tomasz Byszko.

W zespole rezerw zaprezentowało się kilku zawodników z pierwszej drużyny.

Lechia Gdańsk – Stolem Gniewino 6:1 (2:0)

Bramki: Brylowski 6,’, Koperski 33′, Haydary 52′, 56′, Neugebauer 70′, Sadło 85′

Lechia: Michał Buchalik – Filip Koperski (46. Dominik Majer), Wiktor Drzazga, Bartosz Brylowski, Maciej Zagraba – Tomasz Makowski (46. Jakub Cieślicki), Tomasz Neugebauer, Ryszard Sumiński (75. Mateusz Kaczorowski) – Omran Haydary (75. Mateusz Sadło), Marek Niewiadomski (65. Radosław Tuleja), Krystian Okoniewski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące