07
maj
2022

Rezerwy gorsze od Jaguara w derbach

Tydzień temu młoda drużyna rezerw Lechii Gdańsk otrzymała cenną lekcji od lidera IV-ligowej tabeli, Gedanii. Teraz zaszła podobna sytuacja i rezerwy Biało-Zielonych uległy innej wyżej notowanej drużynie – wiceliderowi tabeli, Jaguarowi Gdańsk 2:4.

Zależało nam, by dobrze zagrać z Jaguarem i osiągnąć dobry wynik, by powalczyć o drugie miejsce, szczególnie po meczu z Gedanią. Byliśmy zespołem słabszym, dla naszej drużyny to na pewno kolejna cenna lekcja i wartość dodana – zmierzyć się z doświadczonymi zawodnikami, którzy mają na koncie wiele meczów w barwach Lechii na poziomie Ekstraklasy – jak Marcin Pietrowski czy Deleu. Trenujemy i uczymy się dalej, by jak najlepiej grać w IV lidze i zająć jak najwyższe miejsce na mecie rozgrywek – powiedział po meczu z Jaguarem, trener rezerw Lechii Gdańsk, Tomasz Byszko.

Na pięć spotkań przed zakończeniem rozgrywek, nasze rezerwy plasują się na trzecim miejscu w tabeli IV ligi. Kolejny mecz drużyna rezerw rozegra w następną niedzielę o godz. 17 z Kaszubią Kościerzyną.

Jaguar Gdańsk – Lechia Gdańsk 4:2 (2:0)

Bramki: Zalov 33’, Gaszka 38’, Filas 64’, Rychłowski 85’ – Okoniewski 49’, 87′.

Skład Lechii: Mikułko – M. Pietrzak, Stanowski, Drzazga, Sadowski – Sumiński, Kaczorowski – Majer, Mielnik, Niewiadomski – Okoniewski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące