20
kwi
2022

Rezerwy podejmą Stolema Gniewino w Wojewódzkim Pucharze Polski

Rezerwy Lechii Gdańsk w 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski, dziś o godz. 15 na obiekcie przy Traugutta 29 zagrają z III-ligowym Stolemem Gniewino.

Druga drużyna Lechii Gdańsk bardzo dobrze radzi sobie w rozgrywkach IV ligi. Jako przerywnik między meczami ligowymi ekipa trenera Tomasza Byszko zagra dzisiaj u siebie ze Stolemem Gniewino. Stawką tego spotkania będzie awans do ćwierćfinału regionalnych rozgrywek Pucharu Polski. Dzisiejszy mecz, potem jeszcze trzy i w nagrodę Biało-Zielona młodzież może zagrać w centralnych rozgrywkach „Pucharu Tysiąca Drużyn”. Do tego jeszcze daleka droga, na razie trzeba pokonać pierwszą przeszkodę w postaci drużyny z Gniewina.

Podchodzimy do tego meczu bardzo skoncentrowani z dużą chęcią awansu do kolejnej rundy. Puchar Polski jest dla nas tak samo dobrym sprawdzianem jak cotygodniowe rozgrywki ligowe. W meczach pucharowych mamy szansę zmierzyć się z drużynami wyżej notowanymi – taką jest zespół Stolema Gniewina, który gra na co dzień w III lidze. W drużynie naszego rywala grają zawodnicy doświadczeni jak bramkarz Bartłomiej Zynel, który ma 18 występów w młodzieżowej Lidze Mistrzów i 9 meczów w Ekstraklasie, ponadto Adrian Liberacki – 11 meczów w I lidze, ponad 40 w II lidze, bodaj 20 w Primaverze, gdy był we Włoszech. Łącznie, zawodnicy drużyna Stolema mają ponad 150 meczów na poziomie II ligi. Dla nas to bardzo dobra droga, by dalej rozwijać nasz młody zespół. Poza tym oczywiście, jak w każdym meczu gramy o wygraną – powiedział Tomasz Byszko, trener drugiej drużyny Lechii Gdańsk.

Liczymy na awans naszej drużyny, z tą nadzieją podajemy daty kolejnych rund rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski: ćwierćfinał – 18 maja, półfinał – 8 czerwca, finał – 22 czerwca.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące