22
lip
2021

Rocznik 2008 Akademii Lechii Gdańsk szykuje się do sezonu

– W piątek jedziemy na dwumecz na Dolny Śląsk. Zagramy z Miedzią Legnica, potem FC Wrocław Academy. Byliśmy umówieni ze Śląskiem Wrocław, ale oni akurat tego dnia wyjeżdżają obóz w Dzierżonowie – mówi nam trener rocznika 2008 Lechii Gdańsk, Michał Połomski.

– Wielkie podziękowania dla rodziców, którzy pomogli ten wyjazd zorganizować. Wszystko mamy dopięte na ostatni guzik. Chętni obejrzą także niedzielny mecz Ekstraklasy między Śląskiem Wrocław i Wartą Poznań. Będą korzyści szkoleniowe, drużyna dodatkowo zgra się ze sobą poza boiskiem. W tej drużynie wcześniej dochodziło do wielu zmian więc dobrze jakby chłopcy poczuli stabilizację – tłumaczy Połomski, nowy trener w Akademii Lechii, który wcześniej pracował m.in. w Jaguarze Gdańsk i Akademii Bałtyku Gdynia.

– Dobrze mi się pracowało w Akademii Bałtyku. Powiedziałem dyrektorowi Stanisławowi Rajewiczowi w Gdyni, że są tylko dwie możliwości, by wyciągnąć mnie z Bałtyku. Albo dostanę ofertę na np. na asystenta w ciekawym klubie seniorskim albo zgłosi się Lechia, której kibicuję od dziecka. Trener Maciej Duraś zadzwonił w maju, bym pomógł w dokończeniu sezonu w roczniku 2008 w Lechii. Do końca rozgrywek pracowałem jednocześnie w Gdyni i Gdańsku, udało się dograć do końca chociaż nie było łatwo. Czasem graliśmy mecze w sobotę i niedzielę. Po końcu rozgrywek mieliśmy trzy tygodnie wolnego, teraz jesteśmy po pierwszych treningach, widzę uśmiechy, chęć do pracy.

– Na początku sierpnia wybieramy się na tygodniowy obóz do Radomska. Tam dojadą do nas na gry towarzyskie Raków Częstochowa i SMS Łódź, które będą grały też z innymi naszymi rocznikami. Wracamy do Gdańska i za tydzień rozpoczynamy rozgrywki ligowe. Chcielibyśmy zagrać jeszcze jakieś wymagające sparingi. Staram się swoją pracę planować, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia przypadku do zera. Z drugiej strony w piłce nożnej jest tyle zmiennych, że wszystkiego nie jesteś w stanie zaplanować. Dlatego właśnie ją kochamy – z przekąsem dodaje trener Lechii rocznika 2008.

Asystentem trenera Połomskiego jest Sebastian Drażba. W poprzednim sezonie był nim Piotr Kotlarczyk.

Drużyna Lechii Gdańsk rocznika 2008 będzie grała w kategorii C2, rywalami będą m.in. Gedania, Jaguar czy Arka. Tym sezonem drużyna trenera Połomskiego będzie się przygotowywać do występów w CLJ U15 za rok.

Kadra drużyny:

Łukasz Kosiak, Marcel Bączyński, Mateusz Bąk, Franciszek Szabowski, Maciej Kowalski, Adrian Zieliński, Jakub Baranowski, Szymon Dziedzia, Kacper Gronke, Alan Łodożyński, Natan Sobiech, Nikodem Chyliński, Szymon Lemke, Jeremi Iwanicki, Victor Filipiak, Oliwier Sak, Tymoteusz Dolny, Tadeusz Jagodziński, Wiktor Wanke.

Pierwszy trener: Michał Połomski
Drugi trener: Sebastian Drażba

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące