13
gru
2021

Sparing drużyny kobiecej z Juventusem Toruń

Jak wiadomo Lechię Gdańsk łączą mocne, historyczne więzy z Juventusem Turyn. „Stara Dama” była rywalem lechistów w Pucharze Zdobywców Pucharów w 1983 r., gdy mecz przy Traugutta zamienił się w wielka demonstrację nielegalnej wtedy „Solidarności”. Ten sam rywal uświetnił obchody 70. rocznicy powstanie naszego kluby, gdy w składzie m.in. z Gianluigi Buffonem, Pogbą i Mario Mandżukiciem przyjechał na nowy stadion na Letnicy, by zagrać z Lechią mecz towarzyski.

Tyle historii, która pokazuje jak ważne miejsce w dziejach Lechii zajmuje Juventus. Z rywalem o tej samej nazwie, tyle że z Torunia zagrała w niedzielę sparing nasza kobieca drużyna. Juventus Toruń gra o klasę niżej niż zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego, które występują na co dzień w III lidze. Biało-Zielone odniosły przekonujące zwycięstwo, występując w następującym składzie: Palacios (Pierzchlińska)- Marcinkowska, Wojciechowska, Zakrzewska, Łapińska (Sokołowska) – Formella, Lewna, Łobocka (Wiśniewska), Szprada – Khuda, Szmatuła.

– Trenujemy do końca tego tygodnia, potem mamy świąteczno-noworoczną przerwę – powiedział nam trener Robert Bandrowski.

– W tej przerwie zostanie przygotowany plan pracy na okres przygotowawczy do rundy wiosennej, który rozpoczniemy 10 stycznia 2022 r. Oczywiście zaplanowane są już z wyprzedzeniem mecze kontrolne na ten czas. Gdyby ktoś chciał do nas dołączyć zapraszam do kontaktu pod numerem 603 797 263 – zakończył szkoleniowiec.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące