09
paź
2023

Spotkanie z Klubami Partnerskimi

Przyjacielska atmosfera i klimatyczne miejsce – hotel Golden Tulip Gdańsk Residence sprzyjały rozmowom odnośnie współpracy z Akademią Lechii Gdańsk. W miniony piątek przedstawiciele naszego Klubu spotkali się z klubami partnerskimi.

Spotkanie zostało podzielone na kilka paneli dyskusyjnych. Uczestnicy rozmawiali o sprawach ważkich dla funkcjonowania silnej akademii piłkarskiej. Mowa m.in. o strategii budowania Akademii, modelu szkolenia i rozwoju zawodnika (w piłce dziecięcej i młodzieżowej), modelu gry jako fundamencie oraz przede wszystkim o znaczeniu klubów partnerskich. Taka współpraca to niezwykle ważny element funkcjonowania na rynku piłkarskim, o czym w inauguracyjnym przemówieniu powiedział Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk. Wprowadzanie dotyczyło wizji klubu, kierunku rozwoju Akademii, rozwoju młodego zawodnika oraz istoty projektu Klubów Partnerskich. Zdaniem prezesa Lechii współpraca z lokalnym i regionalnym środowiskiem to obowiązek piłkarskich akademii.

Z ramienia Biało-Zielonych w wydarzeniu wzięli udział także dr Paweł Wolański – dyrektor Akademii Lechii Gdańsk, Grzegorz Grzegorczyk – Koordynator ds. rozwoju i Wojciech Kustoń – Szef Działu Metodologii Szkolenia.

Pojawili się także przedstawiciele wielu klubów piłkarskich – nie tylko z regionu. Oto lista klubów:

  1. Akademia Piłkarska Młode Talenty Toruń
  2. Akademia Młodego Piłkarza Sztum
  3. Akademia Sportu Kolbudy
  4. Akademia Piłkarska Grembocki
  5. Akademia Piłkarska Polonia 2018 Pasłęk
  6. KS Polonia Pasłęk
  7. IKS Jeziorak Iława
  8. APK Jedynak Kartuzy
  9. Miejski Klub Sportowy Mrągowia 
  10. LKS Piast Beczkopol Łasin
  11. UKS Mały Jeziorak Iława
  12. Young Talens FA Dublin

Spotkania z Klubami Partnerskimi są bardzo ważnym elementem stałej współpracy między piłkarskimi podmiotami. To podczas takich wydarzeń rodzą się kolejne pomysły i długofalowe plany na przyszłość. Dzięki temu nie tylko kluby rosną w siłę, ale co najważniejsze także pojedynczy zawodnicy, co przekłada się na ich zrównoważony rozwój.

„Jaki istotny jest to dla nas projekt świadczy fakt obecności na tym spotkaniu Prezydenta naszego Klubu Pana Paolo Urfera. Dla mnie jako dyrektora Akademii była to ogromna przyjemność gościć przedstawicieli wszystkich Klubów zainteresowanych współpracą z Lechią. Cieszę się również, że organizacja oraz przebieg spotkania i jego wartość merytoryczna została bardzo dobrze odebrana przez naszych gości. Dołożymy wszelkich starań, aby współpraca z Klubami była na najwyższym możliwym poziomie, a satysfakcja z tej współpracy będzie równa po obu stronach. Przystępujemy teraz do kolejnego etapu działań i realizacji założeń projektu tak, aby w najbliższym czasie rozpocząć już oficjalną współpracę z Klubami.” – powiedział dr Paweł Wolański – dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Po owocnych rozmowach uczestnicy spotkania udali się na Polsat Plus Arenę Gdańsk. Na początku wzięli udział w żywej lekcji historii w Muzeum Lechii Gdańsk. Następnie wspólnie obejrzeli mecz 11. kolejki Fortuna 1. Ligi między Lechią Gdańsk a Górnikiem Łęczna.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące