18
mar
2022

Talent Akademii na dłużej z Lechią

Niespełna 16-letni Bartosz Borkowski to jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Akademii Lechii Gdańsk. Reprezentant Polski U-16 właśnie podpisał swój pierwszy profesjonalny  kontrakt z Biało-Zielonymi, wiążąc się do 30 czerwca 2025 roku.

Bardzo się cieszę, że mogę podpisać swój pierwszy kontrakt z Lechią Gdańsk. To dla mnie wyróżnienie, ale też motywacja do dalszej pracy. Spełniam swoje marzenia. Moim celem jest teraz przebicie się do ekstraklasowej drużyny – powiedział Bartosz Borkowski.

Borkowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Akademii Lechii Gdańsk. W ostatnich dwóch latach jest jej kluczowym zawodnikiem, wyróżniając się swoimi umiejętnościami. Zdolności Bartka sprawiły, że zaczął trenować ze starszym rocznikiem. W maju 2020 roku trafił do zespołu U-17 prowadzonego przez Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego. Przed podpisaniem pierwszego kontraktu znajdował się w grupie „Top Talent” i grał w drużynie rezerw pod okiem trenera Tomasza Byszko. Obaj trenerzy wypowiadają się o Bartku w superlatywach.

Pamiętam Bartka podczas gry sparingowej U-17-U15 w Akademii. Wtedy wraz z trenerem Kosznickim zobaczyliśmy chłopaka, który grał ze starszymi kolegami bezkompromisowo i bardzo odważnie. Dostrzegliśmy potencjał i możliwości rozwoju w naszej drużynie. Myślę, że czas, który poświęciliśmy z trenerem Kosznickim na rozwój Bartka, zaprocentował awansem do drugiej drużyny – powiedział trener Marek Zieńczuk.

Bartek jest bardzo pracowitym chłopakiem, chce się rozwijać, słucha wskazówek i uwag. Ma bardzo dobre predyspozycje fizyczne, jest to typowa „dziewiątka”. Jest bardzo zaangażowany, chce strzelać bramki i odnosić sukcesy z drużyną. Bartek obrał już swój kierunek, chce grać i kocha to co robi – powiedział szkoleniowiec Tomasz Byszko.

Akademia Lechii Gdańsk to idealne miejsce do rozpoczęcia swojej kariery piłkarskiej. Jestem wdzięczny, że Lechia daje mi szansę na dalszy rozwój. Bardzo to doceniam i jestem z tego powodu szczęśliwy – zakończył Borkowski, który jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące