13
lut
2023

Testy motoryczne dla wyróżniających się zawodników z województwa pomorskiego i nie tylko!

W ostatnich dniach przeprowadziliśmy testy motoryczne dla wyróżniających się zawodników z regionu, województwa pomorskiego i Polski. Był to kolejny etap monitorowania uzdolnionych graczy.

– Pozwoli nam to szczegółowo kontrolować tych zawodników i w odpowiednim momencie dołączyć zawodnika do struktur Akademii. Jest to również kolejny krok do nowatorskiego projektu Akademii PZE – Przyszły Zawodnik Ekstraklasy, który wystartuje już wkrótce i obejmować będzie zawodników spoza Akademii – mówi Grzegorczyk Grzegorz, Koordynator ds. Rozwoju Akademii Lechii Gdańsk.

– Po konsultacji szkoleniowej, której główną formą były gry, przyszedł czas na testy motoryczne dla zawodników, którzy szczególnie zwrócili naszą uwagę. Dzięki temu mamy szerszy obraz ich predyspozycji sportowych oraz w przypadku dłuższej współpracy, okazję na długotrwały i kompleksowy proces monitorowania zawodnika. Testy odbyły się na terenie AWFiS w Gdańsku pod kontrolą Trenerów bloku U8-U13 oraz firmy zajmującej się wykonywaniem testów motorycznych New Level Sport. – komentuje Mateusz Bucholc,  Koordynator ds Szkolenia Akademii Lechii Gdańsk U-8/U-13.

W testach udział wzięli zawodnicy takich klubów, jak:

APK Jedynka Kartuzy

Żuri Olsztyn

UKS Gol Brodnica

Beniaminek 03 Starogard Gdański

Jaguar Gdańsk

GKS Kowale

AP Kowale

MKS Wicher Kobyłka

Błękitni Wejherowo

AP Energa Gryf Słupsk

Escola Futbolu Pruszcz Gdański

EX Siedlce Gdańsk

MFS Gdańsk

Olimpia Osowa

KS Osiczanka Osice

AP Młode Talenty

Kaszubia Studziennice

Gdańska Akademia Sportowa Sparta

Pokolenia Lechii Gdańsk

Akademia ZKS Olimpia Elbląg

DSPS Kwidzyn

Akademia Piłkarska Olimpia Grudziądz

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące