07
sty
2023

Testy motoryczne najmłodszych zawodników Akademii Lechii Gdańsk we współpracy z AWFiS

W minionym tygodniu zawodnicy Akademii Lechii zostali poddani kompleksowym testom motorycznym na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku – Oliwie. Testy zostały przeprowadzone przy użyciu najnowocześniejszej technologii do diagnostyki, którą zapewniła firma New Level Sport – lider w tym obszarze działania.

– Celem przeprowadzania testów jest przede wszystkim sprawdzenie poziomu poszczególnych elementów motorycznych, które pomagają w określeniu słabych i mocnych stron każdego z zawodników. Ta baza danych pozwoli nam na tworzenie indywidualnych profili piłkarzy oraz indywidualizację nowych planów treningowych oraz ocenę efektywności poprzednichmówi nam Damian Fos, trener przygotowania motorycznego w Akademii Lechii. 

– Określenie tempa wzrostu, prawidłowości wzorców ruchowych, predyspozycji szybkościowych oraz zdolności do generowania maksymalnej mocy stoją u podstaw diagnostyki motorycznej najmłodszych adeptów Akademii Lechii Gdańsk – powiedział nam Paweł Wolański, Dyrektor Akademii Lechii Gdańsk 

– Uważam, że przeprowadzanie testów jest nieodłączną częścią pracy każdego trenera oraz funkcjonowania Akademii. To właśnie dzięki nim, jesteśmy w stanie zweryfikować wcześniej stworzone plany treningowe oraz monitorować rozwój każdego z zawodników – dodaje Fos.

– Cykliczne przeprowadzenie testów, które praktykujemy w naszej Akademii od dłuższego czasu pozwala na diagnozę zawodnika w aspekcie sprawności fizycznej, która jest ważnym elementem gry w piłkę nożną. W trakcie testów badamy ewentualne dysfunkcje i ograniczenia, a jeśli trzeba zalecamy ich profilaktykę i korektę co łączy się z optymalizacją procesu szkolenia. Każdy zawodnik w Akademii w mniejszym lub większym wymiarze regularnie podlega testom – ocenie dostosowanym do wieku zawodnika. W najbliższej przyszłości wprowadzimy projekt testów dla zawodników z zewnątrz, którzy pojawiali się w ostatnim czasie na akcjach szkoleniowych na zaproszenie naszej Akademii – podsumował Grzegorz Grzegorczyk, koordynator ds. rozwoju Akademii Lechii Gdańsk, a na co dzień trener drużyny U-12.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące