25
maj
2023

Trener Tomasz Byszko od przyszłego sezonu nie będzie trenerem w Akademii Lechii Gdańsk.

Wraz z końcem czerwca trener Tomasz Byszko, który opiekował się drużyną Akademii Lechii Gdańsk U-17, kończy pracę w Klubie.

Trener rozpoczął sezon 2022/2023 jako szkoleniowiec zespołu CLJ U-19, a w listopadzie objął stery ekipy CLJ U-17.

Chciałbym podziękować trenerowi Tomaszowi Byszko za wkład włożony w rozwój Akademii. Przez 8 lat pracy przeszedł przez wszystkie szczeble pracy trenera w Klubie – od grup młodzieżowych do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk, po czym ponownie wrócił do Akademii. Trener Byszko zawsze był w pełni zaangażowany w swoje działania, które realizował z największą starannością i dokładnością, zarówno w realizacji procesu szkolenia i rozwoju zawodników, a kończąc na aspektach organizacyjnych. Mam nadzieję, ze ścieżka kariery trenerskiej, którą będzie podążał trener Byszko będzie naznaczona sukcesamipowiedział Paweł Wolański, Dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom, trenerom oraz pracownikom Klubu, z którymi miałem okazje współpracować podczas mojego 8-letniego pobytu w Lechii. To był świetny czas, z którego wyciągnąłem wiele cennego doświadczenia, a chwile radości i emocji, jakich dostarczył mi ten Klub zostaną w mojej pamięci na długo. Jednocześnie mocno wierzę, że cele, które postawiła przed sobą Akademia będą widoczne w najbliższych latach i zaowocują kolejnymi wychowankami w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk oraz powrotem do Ekstraklasykomentuje trener Tomasz Byszko.

Informacja o nowym trenerze, który rozpocznie w lipcu przygotowania drużyny  CLJ U-17 do sezonu 2023/2024 zostanie podana niezwłocznie po ustaleniu wszystkich warunków współpracy z potencjalnym kandydatem.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy