04
wrz
2022

Trzecia, kolejna wygrana drużyny U-17 w CLJ

Po niekorzystnej inauguracji drużyna U-17 Lechii Gdańsk punktuje kolejnych rywali w rozgrywkach Centralnej Lidze Juniorów. Tym razem pokonała u siebie Chemika Bydgoszcz 4:1.

W pierwszym meczu rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 grupy zachód, drużyna trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego uległa Śląskowi Wrocław aż 1:9. Wielu kibiców łapało się za głowy jak to możliwe, tymczasem tydzień po tygodniu Biało-Zieloni pokazują, że był to tylko wypadek przy pracy i w kolejnych meczach odnieśli komplet zwycięstw – 3:2 z Arką Gdynia, 2:0 z Lechem Poznań i teraz 4:1 z Chemikiem Bydgoszcz.

– Przez zdecydowaną większość meczu byliśmy w fazie budowania gry. Optymistyczny dla naszego sztabu jest coraz większy procent optymalnych decyzji u naszych zawodników w momencie straty lub zagrożenia straty piłki. Pozwoliło nam to na zdobycie przewagi i tworzeniu sytuacji pod bramką przeciwnika. Staramy się czerpać inspiracje z meczów topowych zespołów. Taki przekaz w naszej opinii najlepiej trafia do głów młodych zawodników i cieszy nas, że widzimy w związku z tym coraz więcej jakościowych i powtarzalnych zachowań w naszej grze – powiedział nam II trener drużyny U-17, Artur Kosznicki. Pierwszy szkoleniowiec Biało-Zielonych, Marek Zieńczuk bezpośrednio z obiektu przy Traugutta 29 udał się do Jarocina, by zagrać w turnieju eliminacyjnym mistrzostw Polski oldboyów. Trzymamy kciuki!

Lechia Gdańsk – Chemik Bydgoszcz 4:1 (1:1)

Bramki dla Lechii: Alan Wiśniewski x2, Tobiasz Ociepski, Olivier Bieliński.

Skład Lechii: Nowakowski – Stolc (Jesionowski), Ociepski, Madej (Naklicki), Pospieszny – Kardaś, Bajko, Bromirski, Bieliński (Treder) – Richert (Woźniak), Wiśniewski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące