14
kwi
2022

Tylko remis rezerw w meczu z Gromem Nowy Staw

Drużyna rezerw Lechii Gdańsk odniosła do tej pory w 2022 r. w rozgrywkach IV ligi komplet zwycięstw, dlatego mieliśmy spore apetyty przed meczem z Gromem Nowy Staw. Niestety słaba skuteczność spowodowała, iż spotkanie zakończyło się bramkowym remisem 1:1.

Jesteśmy po tym meczu źli i wkurzeni, inaczej wyobrażaliśmy sobie jego przebieg. Pierwsza połowa nie zapowiadała remisu, mieliśmy prowadzenie 1:0 i kilka doskonałych okazji do podwyższenia rezultatu. Nie zamknęliśmy meczu, a rywal tuż po przerwie zdobył wyrównanie. Była to kuriozalna bramka, która padła po serii naszych błędów, zarówno w ustawieniu jak i indywidualnych. Zdołaliśmy wykreować sobie kilka kolejnych, dobrych okazji, ale trzeba przyznać, że nasz były zawodnik Dawid Leleń miał bardzo dobry dzień i bronił wszystko. Wynik jest nieco mylący, gdyż to my zdominowaliśmy to spotkanie. Cieszy progres u naszych zawodników, w porównaniu z meczem z Czarnymi Pruszcz Gdańsk, wykreowaliśmy o wiele więcej sytuacji podbramkowych, byliśmy przez większą część meczu przy piłce. Niestety, słaba skuteczność dała nam tylko remis z Gromem Nowy Staw – powiedział po meczu trener rezerw Lechii Gdańsk, Tomasz Byszko.

Kolejny mecz nasza druga drużyna rozegra w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 14 z Gryfem w Wejherowie.

Lechia II Gdańsk – Grom Nowy Staw 1:1 (1:0)

Bramka: Okoniewski

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Drzazga, Klessa, Zagraba – Majer, Sumiński, Kaczorowski, Niewiadomski, Haydary – Okoniewski.

Ponadto: Kharyton, Cieślicki.