29
lis
2022

Weekendowe podsumowanie wyników (26-27.11.2022)

Rozgrywki rundy jesiennej zbliżają się do końca i placu boju zostają tylko dwie najstarsze drużyny Akademii Lechii Gdańsk – te które występują w Centralnej Lidze Juniorów i rozegrają swoje mecze w najbliższy weekend. Niebawem przyjdzie czas na podsumowanie rundy, ale na razie zapraszamy do zapoznania się z przeglądem poczynań naszych zawodników z ubiegłej soboty. Szczegóły znajdziecie niżej.

U19 / Centralna Liga Juniorów, 16. Kolejka

Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Rachwał, Wójcik, Tonder (45’ Juszczak), Sołkiewicz (85’ Adamik), Bajko, Lemka (58’ Okoniewski), Śmiglewski, Kardaś (69’ Mielnik), Jakuć.

U17 / Centralna Liga Juniorów, grupa zachodnia, 16. kolejka

Lechia Gdańsk Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Bramka dla Lechii: Alan Wiśniewski 47’

Skład Lechii: Nowakowski – Madej, Jesionowski (65’ Naklicki), Ociepski, Łuszcz, Stolc, Woźniak, Chodkowski, Bromirski (65’ Bieliński), Richert (73’ Treder), Wiśniewski (73’ Pieczka).

– Boli przegrana w doliczonym czasie, po stałym fragmencie gry. Zwłaszcza, że chwilę wcześniej mieliśmy wymarzoną okazję na zwycięską bramkę – wychodziliśmy szybkim atakiem 3 na 2, Olivier Bieliński zakończył tę akcję uderzeniem w słupek. Po tej akcji goście szybko wznowili grę, ich akcję przerwaliśmy faulem na środku boiska. Dośrodkowanie, nasz błąd w obronie i dostajemy cios dosłownie w ostatniej akcji meczu. W tym spotkaniu chcieliśmy zrewanżować się drużynie Śląska za porażkę w pierwszej kolejce sezonu aż 1:9. W pierwszej połowie Śląsk miał więcej z gry, mieliśmy trochę problemów w pressingu, ale jeszcze w trakcie gry i potem w przerwie spotkania, zawodnicy dostali konkretne wskazówki co trzeba poprawić. W drugiej minucie drugiej połowy zdobywamy prowadzenie. Potem powinniśmy zagrać mądrze, z dużą koncentracją i odpowiedzialnością, emocje powinny pójść na bok. Niestety, po bardzo ładnej akcji goście wyrównali, a potem straciliśmy bramkę, o której było już na wstępie. Warto odnotować, że w naszej drużynie zadebiutował Bartosz Pieczka z zespołu U-15, zawodnik urodzony w roczniku 2008. Bardzo nas to cieszy, bo chcemy wprowadzać zawodników młodszych, by rywalizowali na poziomie odpowiednim do swoich umiejętności – powiedział nam Tomasz Byszko, trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

U14 / I Liga Wojewódzka C2 Trampkarz, 15. kolejka

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)

Bramka dla Lechii: Oskar Żakowiecki 64’

Skład Lechii: Salomonowicz – Gawrysiak, Rogoz, Rybka, Jasiński, Ligęza, Michalczewski, Riebandt, Żakowiecki, Szyca, Klim. Zagrali także: Bąk, Cichosz, Galewski, Przyłoga, Hęcki, Zaborowski.

U13 / I Liga Wojewódzka D1 Młodzik, 15. Kolejka

AP Energa Gryf Słupsk – Lechia Gdańsk 0:2 (0:0)

Bramki dla Lechii: Bartosz Górki 39’, Michał Waśniowski 66’.

Skład Lechii: Menzel – Burzyński, Jóskowski, Wałęsa, Głódkowski, Block, Górski, Owsian, Kwias. Zagrali także: Waśniowski, Stefański, Paczoska.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące