11
kwi
2023

Weekendowe podsumowanie wyników (7-8.04.2023)

W Święta Wielkanocne tylko trzy drużyny Akademii Lechii Gdańsk zagrały ligowe mecze. W grze były nasze najstarsze drużyny (U-19, U-17, U-15), które rywalizują w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Zaliczyliśmy komplet rezultatów: po jednej wygranej, remisie i przegranej. Zapraszamy do weekendowego przeglądu wydarzeń z udziałem Akademii Lechii Gdańsk.

 

U19 / Centralna Liga Juniorów, 22. kolejka

Miedź Legnica – Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki dla Lechii: Adrian Suchcicki 23’, Dawid Gap 71’

Skład Lechii: Kałduński – Wójcik, Rachwał, Nastewycz – Kardaś, Juszczak, Lemka (46’ Gap), Mielnik (46’ Chaciński) – Śmigielski, Tonder (77’ Rzeźnik), Suchcicki (88’ Adamik).

Zagraliśmy drużynowo i z dużym charakterem. Znowu bramkę decydującą o losach meczu zdobył nasz rezerwowy – to bardzo nas cieszy i świadczy o tym, że w naszej drużynie ważny jest każdy gracz i tworzymy zgrany kolektyw. Gratulacje dla całej drużyny, teraz czeka nas chwila odpoczynku przez Święta Wielkiej Nocy. Zaraz po nich po czym zabieramy się ostro do pracy, aby w następnym meczu powalczyć o pełną pulępowiedział nam trener Marek Zieńczuk, szkoleniowiec drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk. 

 

U17 / Centralna Liga Juniorów, grupa zachodnia, 23. kolejka

FASE Szczecin – Lechia Gdańsk 3:1 (3:1)

Bramka dla Lechii: Marcel Bajko

Skład Lechii: Gutowski – Naklicki (76’ Zając), Rydelek, Smarz, Woźniak – Pospieszny, Bajko (72’ Bieliński), Łuszcz (72’ Richert) – Borkowski (76’ Treder), Wiśniewski (46’ Ociepski), Płotka (46’ Jesionowski).

Nie można wygrać meczu, gdy ponownie gramy dobrze tylko w jednej połowie. Po raz kolejny pojawia się problem z naszą motywacją i nastawieniem oraz dobrym wejściem w mecz, co na tym etapie rozwoju jest dla mnie niedopuszczalne. Musimy jak najszybciej znaleźć rozwiązanie tej sytuacjipowiedział Tomasz Byszko, trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

 

U15 / Centralna Liga Juniorów, grupa B, 6. kolejka, runda wiosenna

Gwardia Koszalin – Lechia Gdańsk 0:0

Skład Lechii: Wojciechowski – Krajewski, Sobiech, Rogoz, Brodnicki – Dawidowski (51’ Chyliński), Dziedzia (60’ Bąk), Łukasiak (67’ Turowski), Radtke, Iwanicki – Pieczka.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące