31
maj
2022

Weekendowe podsumowanie wyników Akademii

Rozgrywki ligowe wkraczają na ostatnia prostą, zbliża się czas decydujących rozstrzygnięć. Zapraszamy do podsumowania weekendowych wyników Akademii Lechii Gdańsk.

Kobiety – III liga, grupa II, 19. Kolejka

Lechia Gdańsk – KA 4 resPect Krobia  4:1

Bramki: Strychalska x2, Lewna x1, Zakrzewska x1

Skład Lechii: Palacios (Pierchlińska) – Marcinkowska, Zakrzewska, Łobocka, Łapińska – Lewna, Formella, Khuda- Szprada, Szmatuła, Strychalska

Pierwszą połowę zagraliśmy naprawdę dobrze, do szatni schodząc z wynikiem 3:0, dodatkowo nie wykorzystaliśmy rzutu karnego. Wydawało się, że mecz mamy pod kontrolą, jednak już nie pierwszy raz (mimo że rozmawiamy o tym w przerwie w szatni) nie wychodzimy na drugą połowę odpowiednio skoncentrowani i zaczynają się problemy. Gra straciła płynność i coraz rzadziej byliśmy przy piłce, a przeciwnik stawał się z każdą chwilą groźniejszy, czego efektem jest stracona przez nas bramka. Jakby tego było mało sędzia nie uznaje nam prawidłowo zdobytej bramki, za to dyktuje „karnego z kapelusza” dla przeciwnika. Na szczęście Zosi Pierzchlińskiej udaje się strzał obronić (drugi karny z rzędu, który broni), dzięki czemu Krobia nie złapała bramki kontaktowej. Końcówka należała ponownie do nas i ostatecznie dokładamy czwartą bramkę zamykając wynik meczu. Podsumowując: pierwsza połowa bardzo dobra, druga o której chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Ważne są trzy punkty, dzięki czemu cały czas jesteśmy w czołówce tabeli ligowej i nie odpuszczamy walki o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu – powiedział nam Robert Bandrowski trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk.