30
paź
2022

Wygrana drużyny U-17 w Centralnej Lidze Juniorów

Wynik meczu Lechii Gdańsk z Zawiszą Bydgoszcz (5:2) może świadczyć, że było to spotkanie jednostronne. Nic z tych rzeczy, goście prowadzili już dwiema bramkami, jednak w drugiej połowie lechiści zagrali koncertowo i odnieśli zasłużoną wygraną.

Zagraliśmy dwie zupełnie różne połowy.  W pierwszej połowie mieliśmy trochę kłopotów, niżej notowani goście prowadzili 2:0, a my zmarnowaliśmy dodatkowo rzut karny. Zespół pozytywnie zareagował na wydarzenia z pierwszej części meczu i w drugiej zobaczyliśmy dużo jakości w grze naszego zespołu. Cieszymy się, że mimo braków kadrowych pozbieraliśmy się w drugiej połowie i w efekcie odnieśliśmy wysoką wygraną. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i pracujemy dalej. W tym roku zostaną rozegrane jeszcze dwa mecze rundy rewanżowej, także przed przerwą czeka nas jeszcze 5 meczów, których ukoronowaniem będzie spotkanie derbowe z Arką Gdyniapowiedział nam Artur Kosznicki, II trener drużyny U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

Za tydzień zawodnicy trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego zagrają w meczu wyjazdowym z Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania w sobotę, 5 listopada o godz. 14.

Lechia Gdańsk – Zawisza Bydgoszcz 5:2 (1:2)

Bramki dla Lechii: Marcel Bajko 39’, Borys Płotka 52’, Jakub Richert 62’, 87’, Alan Wiśniewski 64’.

Skład Lechii: Gutowski – Ociepski, Madej, Smarz, Łuszcz, Jesionowski (76’ Woźniak), Bajko, Kardaś, Richert, Płotka (74’ Stolc), Maćkowski (46’ Wiśniewski).