03
lut
2022

Wygrana rezerw w sparingu z zespołem Arki CLJ U18

Mecz kontrolny rezerw Lechii Gdańsk z drużyną CLJ U18 Arki Gdynia (współliderem tabeli) rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia Biało-Zielonych. 

W ciągu czterech pierwszych minut dwa razy z zimną krwią do siatki trafił nasz snajper, Krystian Okoniewski, który wyraźnie nabrał wiatru w żagle, po pobycie z pierwszą drużyną na zimowym obozie w Turcji. Potem gospodarze zbliżyli się na odległość bramki kontaktowej, jednak tuż przed przerwą z rzutu karnego rezultat podwyższył Omran Haydary. Ostatecznie spotkanie sparingowe zakończyło się minimalną, acz zasłużona wygraną Biało-Zielonych 3-2.

Trener rezerw Lechii Gdańsk, Tomasz Byszko udzielił nam krótkiego komentarza po zwycięskim spotkaniu z rezerwami Arki:

– Cieszy na pewno, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Organizacja naszej gry się poprawia co widać na analizach, jakie przeprowadzamy z naszymi zawodnikami. W dzisiejszym meczu również zauważyliśmy poprawę w działaniach z piłką, atakowaniu wolnej przestrzeni, spokoju przy piłce czy też organizacji po stracie piłki, widać, że zawodnicy są dobrze nastawieni do pracy i chcą się rozwijać. W moim odczuciu, mieliśmy zdecydowaną kontrolę nad tym spotkaniem, co w efekcie przyniosło nam wygraną, lecz nie o sam rezultat chodzi w okresie przygotowawczym.

Lechia II Gdańsk 3:2 (3:1) Arka Gdynia CLJ U18

Bramki dla Lechii: Krystian Okoniewski x 2, Omran Haydary (rzut karny).

Lechia: Jakub Raciniewski (60’ Filip Łobaczewski) – Bartosz Brzęk (46’ Mikołaj Pietrzak), Wiktor Drzazga (46’ Maciej Stanowski), Bartosz Brylowski (60’ Oskar Klessa), Maciej Zagraba (60’ Maciej Kowalski) – Ryszard Sumiński (60’ Maciej Kaczorowski), Marek Niewiadomski (60’ Radosław Tuleja) – Omran Haydary (60’ Michał Sadowski), Jakub Cieślicki (60’ Konrad Kopiczyński), Dominik Majer (60’ Mateusz Sadło) – Krystian Okoniewski (46’ Wowa Charyton).

 

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące