22
sty
2022

Wygrana rezerw w sparingu z Pomezanią Malbork 3:1

To była pierwsza gra kontrolna drużyny rezerw Lechii Gdańsk w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Na tym etapie wynik nie jest najważniejszy, ale z kronikarskiego obowiązku odnotujmy wygraną 3:1 z liderem klasy okręgowej Pomezanią Malbork. Bramki zdobyli Mateusz Żukowski, Bartosz Borkowski i Dominik Majer.

Dla 16-letniego Borkowskiego był to debiut w drużynie rezerw, od razu okraszony bramką. Inni zawodnicy, którzy debiutowali w tej drużynie to koledzy Bartka, którzy dotychczas grali w drużynie U17 Akademii Lechii Gdańsk: Miłosz Kurzydłowski i Bartosz Brzęk. Po raz pierwszy w drużynie rezerw wystąpili również zawodnicy naszej Akademii: Ignacy Arczyński, Sebastian Flis i Maciej Kowalski oraz testowani piłkarze: Wowa Charyton i Paweł Flis.

Warto odnotować, że po raz pierwszy w oficjalnym meczu Lechię II poprowadził trener Tomasz Byszko. Już w środę zespół rezerw zmierzy się z zespołem Korony Wilkowice (występującym w wielkopolskiej klasie okręgowej), natomiast za tydzień w sobotę o godz. 11 na obiekcie AWFiS drużyna rezerw Lechii Gdańsk zagra mecz kontrolny z liderem IV ligi, Gedanią Gdańsk.

Lechia Gdańsk – Pomezania Malbork 3:1 (2:0)

Bramki dla Lechii: Mateusz Żukowski, Bartosz Borkowski i Dominik Majer.

Lechia (I połowa): Filip Łobaczewski – Mateusz Żukowski, Wiktor Drzazga, Miłosz Kurzydłowski, Bartosz Brzęk – Maciej Kaczorowski, Marek Niewiadomski – Omran Haydary, Ryszard Sumiński, Michał Sadowski – Bartosz Borkowski.

Lechia (II połowa): Ignacy Arczyński – Mikołaj Pietrzak, Maciej Stanowski, Paweł Flis, Maciej Kowalski – Amadeusz Mielnik, Konrad Kopiczyński – Dominik Majer, Jakub Cieślicki, Mateusz Sadło – Wowa Charyton.

 

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące