03
kwi
2022

Wygrana rezerw z Czarnymi Pruszcz Gdański

Po ciężko wywalczonej wygranej 2:1 z Czarnymi Pruszcz Gdański, rezerwy Lechii Gdańsk zakończyły rozgrywki rundy jesiennej na wysokim trzecim miejscu.

IV-ligowa drużyna rezerw Lechii Gdańsk przed meczem z Czarnymi odniosła cztery kolejne wygrane, w meczu z pruszczanami wystawiła bardzo młody skład. Wygrana z niżej notowanym rywalem nie przyszła łatwo, a mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie po rzucie karnym w wykonaniu Omrana Haydary’ego.

– Był to mecz, w którym do 16 metra przed bramką przeciwnika graliśmy bardzo dobrze. Wyjątkiem był początek drugiej połowy, kiedy to straciliśmy bramkę od razu po wyjściu z szatni – powiedział trener II drużyny Lechii, Tomasz Byszko. – Mieliśmy dzisiaj spory problem, by stworzyć stuprocentowe sytuacje. Chcieliśmy grać ładnie, na małej przestrzeni, ale nie przynosiło to pożądanego efektu. Pomimo tego muszę pochwalić zespół za wolę walki i chęć zwycięstwa, bo do samego końca dążyliśmy do zdobycia decydującej bramki.

Po rozegraniu 20 spotkań, zakończyła się runda zasadnicza rozgrywek IV ligi, Lechia II z 38 punktami finiszowała na trzecim miejscu – jedynie za Gedanią (51 punktów) i Jaguarem (43 punkty). Teraz tabela zostanie podzielona na dwie części, drużyna naszych rezerw będzie rywalizowała w grupie drużyn walczących o awans do III ligi.

 

Lechia II Gdańsk – Czarni Pruszcz 2:1 (1:0) 

Bramki: Niewiadomski 37’, Haydary (karny) 90’

Skład Lechii II: Łobaczewski – Drzazga, Kaczorowski (83’ Stanowski), Klessa –  Majer (77’ Kowalski), Kryeziu, Makowski, Sadowski – Haydary, Sadło (46’ Pietrzak), Niewiadomski.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące