mar
2022

Wygrana z Victorią Września w Lidze Makroregionalnej U19

Kolejne kroki do wyznaczonego przed sezonem celu wykonuje drużyna U19 Akademii Lechii Gdańsk.

Ten cel jest dobrze znany i oczywisty – to powrót do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów. Tym razem Biało-Zieloni przywieźli trzy punkty z Wrześni, gdzie pokonali tamtejszą Victorię 5-0.

W pierwszej połowie byliśmy stroną dominującą, prowadziliśmy grę przeważnie przez środkowy sektor boiska. W tej części gry mieliśmy problem z fazą finalizacji, byliśmy zbyt mało kreatywni i stwarzaliśmy zbyt mało sytuacji do zdobycia bramek. Po przerwie drużyna gospodarzy wciąż broniła głęboko, czekała na nasz błąd, miała jedną klarowną sytuację, w której dobrze spisał się nasz bramkarz, Filip Łobaczewski. My zagraliśmy dużo bardziej kreatywnie, efekt przyniosły zmiany przez nas dokonane, byliśmy wreszcie skuteczni, stąd wynik końcowy 5-0 dla Lechii – podsumował trener Tomasz Byszko.

W kolejnym spotkaniu lechiści w sobotę o godz. 12 na obiekcie Ogniwa w Sopocie podejmą drużynę CWZS Bydgoszcz.

Liga Makroregionalna U19, Victoria Września Lechia Gdańsk 0-5 (0-1)

Bramki: Sadło, Cieślicki, Borkowski, Tuleja, Tatara.

Skład Lechii: Łobaczewski (84’ Arczyński) – Brzęk (84’ Matusiak), Kurzydłowski, Brylowski, Zagraba – Kharyton (67’ Tuleja), Mielnik (61’ Karaban), Kopiczyński (61’ Kinder), Sadło (84’ Tatara) – Borkowski (84’ Makiła).

Żółte kartki: Kopiczyński, Kurzydłowski.