09
maj
2022

Wyjazdowa wygrana drużyny kobiet

Zawodniczki Lechii Gdańsk wygrały na wyjeździe z Victorią Niemcza 5:3. Nasze piłkarki zajmują czwarte miejsce w III-ligowej tabeli.

Wygrywamy w Osielsku 5:3 po niezbyt dobrym meczu z naszej strony. W naszych szeregach zabrakło kilku zawodniczek z podstawowego składu i widać było w drużynie pewne problemy, szczególnie komunikacyjne. Stąd bardzo poważne błędy, które zdecydowały, że na przerwę schodziliśmy przegrywając 2:3. Na szczęście zespół poznaje się po tym jak kończy i druga połowa była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, co w efekcie dało trzy punkty. W drugiej części meczu przeciwnik miał niewiele do powiedzenia, poukładaliśmy grę w obronie i po stratach piłki lepiej organizowaliśmy się, aktywne i skuteczne próby odzyskiwania piłki dawały nam możliwość do szybkiego konstruowania kolejnych akcji ofensywnych. Przy okazji pobiliśmy chyba rekord niewykorzystanych sytuacji podbramkowych, na pewno była ich dwucyfrowa liczba. Cieszą punkty, sama gra mniej. Dobrze, że mimo słabszego dnia z Osielska wyjeżdżamy z tarczą, to też trzeba docenić – powiedział po meczu trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk, Robert Bandrowski.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra u siebie w sobotę o godz. 14, rywalem będzie drużyna z Luzina.

Victoria Niemcz – Lechia Gdańsk 3:5 (3:2)

Bramki: Khuda x2, Kulla x2, Łachinowicz x1

Skład Lechii: Palacios – Marcinkowska, Łobocka, Sturmowska, Łapińska – Formella, Khuda, Kulla – Łachinowicz, Strychalska,  Szprada.

Rezerwowe: Rzeppka, Sokołowska, Wiśniewska.