28
sie
2021

Wyjazdowa wygrana rezerw Lechii z GKS-em Kowale

Kolejne pewne zwycięstwo rezerw Lechii, które idą w górę tabeli. Bramki Mateusza Sadło i Ryszarda Sumińskiego w drugiej połowie spotkania.

Przed meczem rozgrywanym w Kolbudach to gospodarze z GKS Kowale byli wyżej notowani od rezerw Lechii Gdańsk. W naszej drużynie w linii ataku tym razem zabrakło powołanego do pierwszej drużyny Łukasza Zjawińskiego, którego w ekipie trenera Macieja Durasia zastąpił Kacper Sezonienko.

Pierwsza połowa to wzajemne badanie się rywali, nikt nie chciał odkryć wszystkich kart. Im dalej w mecz tym bardziej uwidaczniała się przewaga młodej drużyny rezerw Lechii. Konto bramkowe otworzył Mateusz Sadło z bliskiej odległości w 72 minucie wykańczając dobre dogranie stopera Wiktora Drzazgi. Za kilka minut było już po meczu. Gospodarze reklamowali faul, gwizdek sędziego pozostał głuchy i Ryszard Sumiński posłał piłkę obok bezradnego bramkarza. W końcówce gospodarze mieli szansę na bramkę honorową, ale bez zarzutu spisał się bramkarz, Antoni Mikułko. Goście nie pozostawali dłużni, dobre okazje mieli Kacper Sezonieko i wspomniany Sumiński.

Trzeba również podkreślić dobrą grę linii obrony Lechii. Młodzi zawodnicy nie mieli łatwego zadania, gdy naprzeciw nich grał Damian  Kugiel, wytrawny snajper niższych lig pomorskich, który w 2013 r. zaliczył cztery występy w ekstraklasowej Lechii.

Podsumowując – była to zasłużona i pewna wygrana rezerw Lechii, zresztą podobnie było w poprzednim tygodniu, gdy w pokonanym polu została Bytovia Bytów. Kolejne spotkanie młodzi lechiści w IV lidze rozegrają u siebie z Aniołami Garczegorze.

GKS Kowale – Lechia II Gdańsk 0-2 (0-0)

Bramki: Sadło 72’, Sumiński 81’

Kowale: Piaseczny – Maszota, Przybyszewski (58’ Romanek), Ziemblewicz (78’ Szumotalski), Kloskowski (83’ Perske) – Kowalkowski, Kuros (72’ Kujawski), Garbowski, Kowalczyk, Przybylski (87’ Groszek) – Kugiel.

Lechia II: Mikułko – Majer, Brylowski, Drzazga, Zagraba – Koperski, Kryeziu (90’ Kurpiewski), Sumiński (87’ Kaczorowski), Niewiadomski – Sezonienko, Sadło (73’ Tuleja).

Żółte kartki: Kugiel, Kuros (GKS Kowale), Koperski (Lechia II)

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy