16
maj
2022

Wysoka wygrana drużyny kobiet

III-ligowa drużyna kobiet Akademii Lechii wygrała 7:0 z KTS-K Luzino. Nasze dziewczyny zajmują czwarte miejsce w tabeli.

– Oprócz samego wyniku cieszy mnie dużo lepsza skuteczność w finalizacji akcji, nad czym bardzo intensywnie pracowaliśmy w tygodniowym mikrocyklu – powiedział nam trener kobiecej drużyny Lechii Gdańsk, Robert Bandrowski. – Nie poszło to na marne i ze znacznie mniejszej ilości sytuacji podbramkowych niż tydzień temu w meczu z Victorią Niemcz, strzelamy  więcej bramek. Cieszę się też z gry defensywnej,  wszystko było poukładane, mimo że znów musieliśmy poeksperymentować w ustawieniu, tym razem wyglądało to zdecydowanie lepiej niż w ubiegłą niedzielę. Wielki uśmiech na mojej twarzy wywołała obrona rzutu karnego przez młodziutką, ledwie 16-letnią Zosię Pierzchlińską, która weszła do gry w drugiej połowie meczu. Co warto podkreślić, wcale nie był to łatwy strzał do obrony, więc tym większe brawa dla Zosi. Takie sytuacje na pewno budują, więc cieszymy się wszyscy. Wielkie brawa dla całej drużyny!

W 15 meczach kobieca drużyny Akademii Lechii zgromadziła 32 punkty, co daje im czwarte miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu podopieczne trenera Bandrowskiego zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z wyżej notowanym zespołem LZS Stare Oborzyska.

Lechia Gdańsk – KTS-K Luzino 7:0

Bramki: Khuda x 1, Łachinowicz x 2, Łobocka x 1, Strychalska x 3

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące