25
wrz
2022

Wysoka wygrana drużyny U-17 w CLJ

Drużyna U-17 Akademii Lechii Gdańsk bez większych problemów pokonała Chrobrego Głogów 4:0 i ma już 15 punktów w 7 meczach sezonu 2022/23.

Ze zmiennym szczęściem gra w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów drużyna U-17 Akademii Lechii Gdańsk. Na szczęście przeważają dobre momenty i wygrane – w sobotę ekipa trenerów Marka Zieńczuka i Artura Kosznickiego zanotowała piąte zwycięstwo w siódmym meczu ligowym w sezonie 2022/23. Młodzi lechiści pokonali Chrobrego Głogów 4:0 na wyjeździe.

Zagraliśmy dobry mecz, w którym stworzyliśmy sporo zagrożenia pod bramką rywala. W przerwie dokonaliśmy kilku korekt w sposobie naszej gry, które przyczyniły się do tego, że początek drugiej połowy to był nasz najlepszy moment tego meczu. W tym fragmencie zdobyliśmy trzy bramki i osiągnęliśmy poziom gry, który chcielibyśmy oglądać jak najczęściej – powiedział nam Artur Kosznicki, asystent trenera Marka Zieńczuka w drużynie U-17 Akademii Lechii Gdańsk.

W kolejnym spotkaniu w ramach rozgrywek CLJ drużyna U-17 Akademii Lechii podejmie u siebie zespół FASE Szczecin. Ten mecz zostanie rozegrany na stadionie przy Traugutta 29 w sobotę 1 października o godz. 12.

Chrobry Głogów – Lechia Gdańsk 0:4 (0:1)

Bramki: Tobiasz Ociepski 6’, Patryk Łuszcz 48’, Alan Wiśniewski 59’, Olivier Bieliński 67’.

Skład Lechii: Nowakowski – Ociepski, Naklicki (82’ Płotka), Pospieszny – Stolc (68’ Jesionowski), Bromirski, Kardaś, Łuszcz (59’ Bieliński), Bajko – Richert, Wiśniewski (68’ Treder).