29
kwi
2022

Występ drużyny rocznika 2010 na turnieju w Stuttgarcie

Największe europejskie marki: Juventus Turyn, Bayern Monachium, PSV Eindhoven czy Red Bull Salzburg były rywalami Biało-Zielonych w mocno obsadzonym turnieju w Niemczech.

Drużyna rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk wzięła udział w bardzo dużym turnieju w niemieckim Stuttgarcie, w zawodach wzięło udział aż 48 zespołów.

Było to fenomenalne doświadczenie zarówno dla zawodników jak i trenerów. Chłopaki mogli zmierzyć się z najlepszymi europejskimi zespołami w swojej kategorii wiekowej i sprawdzić swoje umiejętności na ich tle. Sam występ był w mojej ocenie poniżej potencjału drużyny, która w normalnej dyspozycji mogła spokojnie włączyć się do walki o medale. Niemniej jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości, a wynik poniżej oczekiwań będzie przyczynkiem i motywacją do jeszcze lepszej pracy na treningach. Jeśli tak się stanie, to w mojej ocenie jest duża szansa, że Lechia i polska piłka będzie miała pociechę z tych chłopców. Talentu na pewno im nie brakuje – podsumował występ swojej drużyny trener Maciej Kostrzewa.

Warto dodać, że w daleką drogę do Szwabii Biało-Zieloni wyruszyli już dwa dni przed turniejem, zatrzymując się w zaprzyjaźnionym Wrocławiu, gdzie rozegrali wartościowy sparing z drużyną Śląska – Tutaj

Było to również cenne doświadczenie, dla nas – trenerów. Mogli zaobserwować i ocenić filozofię gry takich klubów jak Juventus Turyn, Bayern Monachium, PSV Eindhoven czy Red Bull Salzburg. Była też okazja aby porozmawiać i wymienić poglądy na tematy szkoleniowe z trenerami innych drużyn, co ma ogromną wartość.

Skład drużyny rocznika 2010 Akademii Lechii Gdańsk w turnieju w Stuttgarcie:

 1. Abramowicz Jakub
 2. Block Aleksander
 3. Burzyński Błażej
 4. Głódkowski Aleksander
 5. Jacyno-Onuszkiewicz Igor
 6. Jóskowski Jan
 7. Kwias Bartosz
 8. KuśMateusz
 9. Menegon Michał
 10. Paczoska Martin
 11. Pawlusek Tymoteusz
 12. Riebandt Adrian
 13. Scheffler Michał
 14. Zmiarowski Rafał.
Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy