24
sty
2022

Występująca w CLJ Drużyna U15 rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej

Na półmetku Centralnej Lidze Juniorów, po rundzie jesiennej drużyna U15 Akademii Lechii Gdańsk zajmuje bardzo dobrą pozycję wicelidera w grupie B rozgrywek, jedynie za plecami Lecha Poznań.

W rundzie wiosennej, tak jak jesienią, Biało-Zieloni będą potykać się w tej grupie „makroregionalnej” skupiającej drużyny z Województw Kujawsko-Pomorskiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego i Pomorskiego. Na miejsce zdegradowanych Pogoni Szczecin i Olimpijczyka Kwakowo w grupie z lechistami zagrają Warta Poznań i FASE Szczecin. Punkty w ośmiozespołowej grupie będą liczyć się od nowa, jest o co grać ponieważ zwycięzca rozgrywek uzyska awans do półfinału mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Ekipa trenerów Łukasza Gajowniczka i Ireneusza Rymarczyka, tak jak większość drużyn naszej Akademii, rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej kompleksowymi testami przeprowadzonymi na obiektach i we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku.

Jak podkreśla trener Gajowniczek testy były bardzo rozbudowane i kompleksowe:

– Na pewno te badania pozwolą nam na jeszcze ściślejsze planowanie i lepszą indywidualizację treningów. Obecnie przygotowujemy się na własnych obiektach trenując codziennie oraz rozgrywając gry kontrolne. W terminie 19-26.02 zespół wyjeżdża na zgrupowanie do Zakopanego, aby tam szlifować umiejętności przed startem rozgrywek zaplanowanym na 5/6.03.

Plan gier kontrolnych drużyny U15 Akademii Lechii Gdańsk:

Lechia U 15 – Arka Gdynia

Lechia U 15 – Polonia Warszawa

Lechia U 15 – Gedania Gdańsk

Lechia U 15 – FC Wrocław Academy

Lechia U 15 – Varsovia Warszawa

Lechia U 15 – Lotos Gdańsk

Oraz trzy gry kontrolne w trakcie obozu w Zakopanem:

Lechia U 15 – Podhale Nowy Targ U16

Lechia U 15 – Cracovia

Lechia U 15 – Sandecja Nowy Sącz

 

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące