14
gru
2022

Zespół U-14 na półmetku rozgrywek w Lidze Wojewódzkiej I PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Zespół U-14 Akademii Lechii Gdańsk prowadzony jest przez trenera Dawida Żmijewskiego i występuje w lidze wojewódzkiej C2. Drużynę stanowią głównie zawodnicy urodzeni w 2009 r. Zespół zasilany jest również wyróżniającymi się zawodnikami z rocznika 2010, którzy występując w kilku meczach ligowych zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Warto dodać, że kilku zawodników z rocznika 2009 na co dzień trenuje w zespole CLJ U-15. Szansę gry w rozgrywkach starszego rocznika na szczeblu makroregionalnym otrzymai Kacper Rogoz oraz Oskar Żakowiecki. Na swoją szansę czekają kolejni zawodnicy: Fabian Klim, Wiktor Szyca i Rafał Rybka.

Siedmiu zawodników drużyny rocznika 2009 wzięło udział w meczach mistrzowskich kadry Pomorskiego ZPN oraz konsultacjach.

Na półmetku rozgrywek Ligi Wojewódzkiej C2, zawodnicy trenera Dawida Żmijewskiego zajmują 5. miejsce w tabeli – w 14 meczach wygrali 9 razy, ponieśli 4 porażki oraz zanotowali 1 remis inkasując łącznie 28pkt.  Stosunek bramek to 52 bramki zdobyte i 19 straconych.

Rywalizacja na poziomie Ligi Wojewódzkiej U-14 w rundzie jesiennej była dla nas bardzo intensywna – mówi nam trener Dawid Żmijewski. – Mimo tego w trakcie rozgrywek udało nam się również zorganizować bardzo pożyteczny wyjazd do stolicy Czech – Pragi, gdzie rozegraliśmy wartościowe gry kontrolne z mocnymi rywalami. Przed sezonem chciałem, by moi zawodnicy grali ofensywny futbol potrafiąc przy tym zachować organizację gry obronnej. W większości spotkaniach realizowaliśmy te założenia. Zdarzały się również mecze, gdzie byliśmy słabsi w tym elemencie. Są to zawodnicy, którzy mają 13 lat, a za rok większość z nich będzie występować w Centralnej Lidze Juniorów.

– Na tym jeszcze etapie wynik wciąż jest sprawą drugorzędną. Osobiście dla mnie liczy się indywidualny rozwój każdego z chłopaków. Cieszy mnie fakt, że Kacper Rogoz rozegrał tak wiele meczów w CLJ U-15. Taka droga jest dla każdego z nich najlepsza.

– Pracujemy intensywnie nad czterema obszarami, które według przyjętych zasad w Akademii są bardzo ważne i mają kluczowe znaczenie dla rozwoju zawodników. Są to: motoryka, technika, taktyka i mentalność. Zakończyliśmy pewną część sezonu, ale przed nami wiele gier kontrolnych z mocnymi przeciwnikami. Każda taka gra jest na pewno dużym wyznacznikiem dla mnie jak moi zawodnicy reagują w poszczególnych fazach gry. Czego im jeszcze brakuje, a jakie elementy rzemiosła piłkarskiego są już na dobrym poziomie. Z tego miejsca jak i w imieniu całej Akademii Lechii Gdańsk chciałbym również serdecznie podziękować za wsparcie jakim darzy nas już od kilku lat TIGER Dariusz Michalczewski.

– Liga się skończyła, ale pracujemy i rozwijamy się dalejkomentuje trener.

Kadra drużyny U-14 Akademii Lechii Gdańsk

 1. Wojciech Salamonowicz
 2. Miłosz Zaborowski
 3. Kacper Rogoz
 4. Rafał Rybka
 5. Adam Galewski
 6. Oliwier Ligęza
 7. Oskar Żakowiecki
 8. Szymon Jasiński
 9. Wiktor Szyca
 10. Dariusz Michalczewski
 11. Dominik Wera
 12. Fabian Klim
 13. Julian Przyłoga
 14. Wiktor Bąk
 15. Aleksander Gawrysiak
 16. Aureliusz Cichosz
 17. Olaf Jakubowski
 18. Bartosz Hęcki
Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące