06
mar
2022

Zwycięstwo 3-0 z Arkonią Szczecin w lidze makroregionalnej U19

Od początku sezonu jak mantrę powtarzamy, że celem drużyny U19 Akademii Lechii Gdańsk jest powrót do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów, tam gdzie miejsce juniorskiej drużyny największego klubu regionu. Krok po kroku zbliżamy się do tego celu.

Jesienią Biało-Zieloni byli najlepsi w rozgrywkach wojewódzkich, potem w barażowym dwumeczu pokonali Jantara Ustka. By wrócić do CLJ trzeba być na wiosnę najlepszym w lidze makroregionalnej, skupiającej drużyny z czterech województw – Pomorskiego, Kujawsko- Pomorskiego, Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego. W niedzielę lechiści zrobili kolejny krok do celu, wygrywając 3-0 na wyjeździe z Arkonią Szczecin, po hat-tricku Mateusza Sadło. Mimo dobrego wyniku, trener Tomasz Byszko, który poprowadził w tym meczu naszą drużynę, nie był zadowolony.

– Każde zwycięstwo powinno cieszyć, ale sposób w jaki do niego doszło w żadnym stopniu mnie nie zadowala. Pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt dużo w tym meczu i momentami mieliśmy problemy, żeby się dobrze zorganizować i szybko odebrać piłkę. Zabrakło też skuteczności i zdecydowania w akcjach ofensywnych, gdzie nie wyczekaliśmy wielu momentów, gdzie graliśmy za linię obrony przeciwnika. Do tego w 50 minucie musieliśmy grać w „10” bo Kuba Cieślicki nie zapanował nad emocjami – powiedział trener Byszko.

Za tydzień, w kolejnym spotkaniu nasza drużyna zmierzy się w meczu wyjazdowym z Victorią Września.

Liga Makroregionalna U19: Arkonia Szczecin 0-3 Lechia Gdańsk

Bramki: Mateusz Sadło x 3.

Kartki: 50’ Cieślicki 2x żółta – czerwona, Tuleja 1x żółta.

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Kurzydłowski, Brylowski, Zagraba (75’ Tatara) – Kharyton (85’ Makiła), Kopiczyński (80’ Karaban), Mielnik (63’ Kinder), Tuleja – Sadło, Cieślicki.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące