19
kwi
2022

Weekendowe podsumowanie wyników Akademii

Mimo czasu wielkanocnej refleksji, Akademia Lechii Gdańsk pracowała pełna parą. Zapraszamy do podsumowania weekendowych wyników naszej Akademii.

Rezerwy – IV liga, 21. Kolejka

Lechia II Gdańsk – Grom Nowy Staw 1:1 (1:0)

Bramka: Okoniewski 16’

Skład Lechii II: Mikułko – Brzęk, Drzazga, Klessa, Zagraba – Majer (66’ Cieślicki), Sumiński, Kaczorowski, Niewiadomski, Haydary – Okoniewski (46’ Kharyton).

Jesteśmy po tym meczu źli i wkurzeni, inaczej wyobrażaliśmy sobie jego przebieg. Pierwsza połowa nie zapowiadała remisu, mieliśmy prowadzenie 1:0 i kilka doskonałych okazji do podwyższenia rezultatu. Nie zamknęliśmy meczu, a rywal tuż po przerwie zdobył wyrównanie. Wynik jest nieco mylący, gdyż to my zdominowaliśmy to spotkanieNiestety, słaba skuteczność dała nam tylko remis z Gromem Nowy Staw – powiedział po meczu trener rezerw Lechii Gdańsk, Tomasz Byszko.

Liga Makroregionalna U-19, 7. Kolejka

Lechia Gdańsk – Kania Gostyń 2:0 (1:0)

Bramki: Tuleja 43’, Sadło 90’ (rzut karny)

Skład Lechii: Mikułko – Brzęk, Kurzydłowski, Brylowski, Zagraba (46’ Kinder) – Kharyton, Cieślicki (82’ Pawelec), Mielnik (78’ Kowalski), Kopiczyński (46’ Zaręba), Tuleja – Okoniewski (46’ Sadło).

Czerwona kartka: Kharyton 62’.

Mecz z Kanią Gostyń nie należał do najładniejszych w naszym wykonaniu. Źle w niego weszliśmy, zabrakło nam przede wszystkim dokładnych podań w strefie finalizacji, z czasem za dużo zawodników chciało rozkręcać naszą grę co kończyło się groźnymi kontrami zespołu gości. Do tego od 62 minuty graliśmy w 10, bo czerwoną kartką został ukarany Vova Kharyton. Mimo tego muszę pochwalić naszych zawodników, bo patrząc na całokształt zdobyliśmy 18 z 21 możliwych punktów, a naszym celem niezmiennie pozostaje awans do Centralnej Ligi Juniorów – podsumował trener Tomasz Byszko.

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa B, 7. kolejka

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 5:2 (1:1)

Bramki: Adamik 34’, Kardaś 60’

Skład Lechii: Raciniewski – Bajko, Rachwał, Wójcik (75’ Łuszcz), Sołkiewicz, Płotka, Borkowski, Śmiglewski, Adamik, Kardaś,. Nikadon

Junior B1, Grupa 1

Sopocka AP – Lechia Gdańsk 0:14

Bramki: Mrozek x4, Chodkowski x3, Grubba x2, Taperek x2, Maćkowski, Bieliński, Kałużny

Skład Lechii: Wawrowski, Maziarka, Wieczorkowski, Borski, Smarz, Bromirski, Kałużny, Chodkowski, Grubba, Maćkowski, Mrozek, Orłowski, Taperek, Płotka, Bieliński, Gohr.

Centralna Liga Juniorów – U-15, 5. kolejka

Radunia Stężyca – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)

Bramka: B. Jesionowski 25’

Skład Lechii: Polanowski – B. Jesionowski, Pospieszny, Dziewirz (41’ K. Jesionowski), Kołakowski, Iwanicki (69’ Rychert), Treder, Dziuwe (60’ Porzuc), Williams.

Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo, stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji. Cieszy to, że wszyscy zawodnicy solidnie trenują i walczą o miejsce w pierwszej jedenastce. Rywalizacja w zespole zawsze będzie powodować progres. Martwi nieskuteczność. Mogliśmy ten mecz „zamknąć” szybciej. Niepotrzebne nerwy na koniec, zwłaszcza że Radunia miała rzut karny, który obronił Kacper Polanowski. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej, czekając na kolejne spotkania – powiedział Łukasz Gajowniczek, trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk.