10
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna rocznika 2013 naładowała akumulatory na obozie w Busku-Zdroju

W tym roku Akademia Lechii Gdańsk za bazę letnich przygotowań obrała leżące w województwie świętokrzyskim – Busko-Zdrój. To tam do zbliżających się rozgrywek ligowych przygotowywało się większość roczników.

Najpierw na zgrupowaniu byli starsi – rocznik 2008 (trener Łukasz Gajowniczek) i 2009 (trener Dawid Żmijewski), a w poprzednim tygodniu uzdrowisko opanowały młodsze roczniki Akademii – 2010 (trener Mateusz Bucholc), 2011 (trener Grzegorz Grzegorczyk – https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-zespol-rocznika-2011-wrocil-z-obozu-w-busku-zdroju/), 2012 (trener Maciej Kostrzewa) i 2013 (trener Patryk Przybylski). W zgrupowaniu uczestniczyli również trenerzy Ireneusz Rymarczyk i Łukasz Wiktorowski. Regeneracja jest niemal tak samo ważna jak sam trening, a Busko-Zdrój jest znanym uzdrowiskiem, niemniej jednak Biało-Zieloni nie lenili się, a intensywnie trenowali przed sezonem 2022/23. Oddajemy głos opiekunowi najmłodszej z grup, która szykowała się do rozgrywek w Busku – trenerowi rocznika 2013, Patrykowi Przybylskiemu.

– Jesteśmy po tygodniowym zgrupowaniu w Busko-Zdrój, gdzie trenowaliśmy w bardzo dobrych warunkach. Rozegraliśmy pożyteczne gry kontrolne ze Stalą Rzeszów oraz DAP Kielce. To pracowity i intensywny czas, jestem zadowolony z postępów indywidualnych zawodników. Jeszcze w tym miesiącu zagramy z zespołami FC Wrocław i Gwardią Koszalin, a także weźmiemy udział w turnieju Wigry Cup. W tej kategorii wiekowej rozgrywki ligowe odbywają się na zasadach turniejowych – powiedział nam trener Patryk Przybylski, opiekun drużyny rocznika 2013 Akademii Lechii Gdańsk.

Kadra zespołu rocznika 2013 Akademii Lechii Gdańsk: Ignacy Błeszyński, Franciszek Błeszyński, Aleksander Dębski, Filip Dolny, Wiktor Jasiewicz, Michał Kozłowski, Mattia Lopriore, Filip Pierzchliński, Artur Sochanek, Milan Wiśniewski, Natan Mielczarek, Jan Butowski, Leonardo Michalski, Karol Woźnowski, Franciszek Chwil, Julian Kaftański, Maciej Woźniak, Jan Kandziora, Michał Nowicki, Antoni Gosk.

Sponsorzy
Sponsor Główny
Sponsor
Partner techniczny
Partnerzy