11
sie
2022

Akademia Lechii Gdańsk – Drużyna U-19 przed startem „juniorskiej Ekstraklasy”

Zespół U-19 Akademii Lechii Gdańsk pod opieką trenera Tomasza Byszko rozpocznie rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów, 13 sierpnia o godz. 12 domowym meczem ze Śląskiem Wrocław. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie przy Traugutta 29.

Drużyna U-19 jest beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek zapytaliśmy trenera Biało-Zielonych, Tomasza Byszko o przygotowania i cele na rozgrywki ligowe.

– Przygotowania do sezonu przebiegły bardzo pracowicie. Plany treningowe, które założyliśmy ze sztabem zostały zrealizowane praktycznie w 100 procentach. Treningi wznowiliśmy na początku 14 lipca kompleksowymi badaniami na obiektach i w ścisłej współpracy z AWFiS (https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-badania-na-awfis-na-poczatek-przygotowan/).

Potem mieliśmy m.in. trzy sparingi z IV-ligowymi zespołami (Pomezania Malbork, Czarni Pruszcz Gdański i Rozwój Katowice) – bilans to dwie wygrane i jedna przegrana chociaż wyniki na tym etapie nie są najważniejsze, a realizacja celów i założeń, które mają cechować nasz zespół. Urozmaiceniem ciężkiej pracy była też gra wewnętrzna i krótki towarzyski sprawdzian z I zespołem Lechii, dla nas bardzo wartościowa. Obecnie, kilkadziesiąt godzin przed ligową inauguracją, znajdujemy się już w okresie startowym, mamy dla naszych zawodników przygotowane inne zadania na kolejne mikrocykle bezpośrednio związane z rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów. Inauguracyjny mecz zagramy u siebie w sobotę o godz. 12 ze Śląskiem Wrocław, już nie możemy się doczekać.

– Naszym głównym celem jest wprowadzenie jak najmłodszych zawodników do zespołu U-19 i przekazywanie najzdolniejszych jednostek do I zespołu Lechii Gdańsk – po to jesteśmy. Rozgrywki CLJ to ciekawe doświadczenie dla naszej zdolnej grupy zawodników – to taka młodzieżowa Ekstraklasa, jeździmy po całym kraju, większość zespołów ma drużyny w seniorskiej Ekstraklasie, jest kilka ekip z I ligi i jedna, która nie ma dorosłej drużyny – to Escola Varsovia. Cele wynikowe będą się kształtowały w trakcie sezonu, wychodzimy na boisko po to, żeby wygrać, ale cel główny pozostaje bez zmian – jest nim rozwój naszych zawodników. Myślę, że dla klubu i rozwoju tej grupy zawodników najważniejsze jest utrzymanie miejsca w lidze, aby została zachowana ciągłość pobytu na najwyższym juniorskim poziomie w Polsce – podsumował trener Tomasz Byszko, szkoleniowiec drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

TERMINARZ DRUŻYNY U-19 AKADEMII LECHII GDAŃSK W CENTRALNEJ LIDZE JUNIORÓW

https://akademia.lechia.pl/akademia-lechii-gdansk-druzyna-u-19-poznala-terminarz-rozgrywek-clj/

13 sierpnia godz. 12 Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław

20/21 sierpnia Arka Gdynia – Lechia Gdańsk

27/28 sierpnia Lechia Gdańsk – Lech Poznań

3/4 września Wisła Kraków – Lechia Gdańsk

10/11 września Lechia Gdańsk – Legia Warszawa

17/18 września Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk

24/25 września Lechia Gdańsk – Miedź Legnica

1/2 października Escola Varsovia Warszawa – Lechia Gdańsk

8/9 października Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

15/16 października Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk

22/23 października Lechia Gdańsk – Cracovia

29/30 października Polonia Warszawa – Lechia Gdańsk

5/6 listopada Lechia Gdańsk – Korona Kielce

12/13 listopada Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze

19/20 listopada Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące