04
cze
2022

Akademia Lechii Gdańsk. Ważna wyjazdowa wygrana drużyny kobiet

Lechia Gdańsk odniosła wyjazdowe zwycięstwo 3:2 z LFA Szczecin i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

W materiale dotyczącym naszej drużyny kobiet, opublikowanym wczoraj na stronie Lechii Gdańsk (https://akademia.lechia.pl/kobieca-twarz-lechii-gdansk/), wszystkie nasze rozmówczynie deklarowały ogromną chęć powalczenia o komplet punktów na finiszu III-ligowego sezonu.  Teoretycznie najtrudniejsza z trzech przeszkód została właśnie przez zawodniczki pokonana. Lechistki wygrały na wyjeździe z trzecią dotychczas w tabeli drużyną LFA Szczecin i przeskoczyła ją w tabeli. O kilka słów komentarza poprosiliśmy Roberta Bandrowskiego, trenera żeńskiej drużyny Lechii Gdańsk.

– Mecz bardzo wyrównany jak przystało na dwie drużyny sąsiadujące ze sobą w czołówce tabeli. Zdawaliśmy sobie sprawę, więc że jest to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Zaczęło się bardzo dobrze, bo już w 5 minucie strzelamy bramkę. Niestety zbyt mocno cofnęliśmy się i z każdą minutą oddawaliśmy inicjatywę rywalkom. Zemściło się tu pod koniec pierwszej połowy, bo straciliśmy tzw. dwie „bramki do szatni”. Zamiast z prowadzeniem schodziliśmy na przerwę z jednobramkową  stratą. Na szczęście w drugiej połowie dziewczyny zaczęły realizować dokładnie to co sobie ustaliliśmy, a przede wszystkim podeszły do gry wyżej i bardziej ofensywnie. Wszyscy mocno wierzyliśmy że wygramy ten mecz. Po bramce wyrównującej na 2:2 podbiegła do mnie Sara Strychalska i właśnie to jej przekazałem, że na pewno strzelimy bramkę i wygramy to spotkanie. Jej wyraz twarzy ewidentnie mówił to samo. To był sygnał, że cały zespół jest dobrze nastawiony i 3 punkty muszą pojechać do Gdańska. Tak się właśnie stało. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Brawo zespół!

W dwóch ostatnich kolejkach kobiecy zespół Lechii Gdańsk zagra u siebie z Błękitnymi Stargard (11 czerwca godz. 17), by zakończyć sezon wyjazdowym meczem z Górniczą Konin. Po wygranej w tak dramatycznych okolicznościach w Szczecinie, celem Biało-Zielonych w ostatnich dwóch spotkaniach będzie komplet punktów. Zresztą, Lechia Gdańsk zawsze gra o zwycięstwo.

LFA Szczecin – Lechia Gdańsk 2:3 (2:1)

Bramki: Khuda, Szmatuła, Zakrzewska

Skład Lechii: Palacios  – Marcinkowska, Zakrzewska, Łobocka, Łapińska – Kulla, Formella, Khuda – Szprada (Wojciechowska), Szmatuła, Strychalska.

Sponsorzy
Partner techniczny
Partner strategiczny
Partnerzy
Firmy współpracujące